Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 20 évesen lehet valamit...

20 évesen lehet valamit kezdeni a gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés

Vagy már elkéstem vele?

Régóta van gerincferdülésem, jártam is gyógytornákra. 2 éve nem csinálom, mert eléggé meguntam, és időm se volt rá.

másfél éve voltam orvosnál, akkor azt mondta, hogy folytassam a gyógytornát. Végülis fűzőt nem írt fel, gondolom nem lehet annyira vészes...

Most újra elkezdtem a gyógytornát.

Neten néztem gyakorlatokat, azokat csinálom (naponta 30 perc)

Lehet még egyenes a hátam? Vagy javulni már nem fog? (a deformitásokra gondolok)


2010. ápr. 14. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát teljesen egézséges már nem nagyon lesz, de nagyon sokat lehet rajta segiteni tornával, úszással, lovaglással. tornát vagy pilatest vagy kifejezetten gerinctornát csinálj. iletve nekem még ilyen lézerrel letapogatott egyéni talpbetétem van, az is sokat segít nagyon, kevésbé fáj a hátam. tényleg mozogj, erősítsd a hátizmaid, mindig figyelj arra hogy egyenes háttal ülj, egyenes háttal sétálj, baromi sokat számit! nem mind1 h 40 évesen nem fogsz majd tudni lehajolni cipőt kötni vagy 60 évesen! gyógyulást! :)
2010. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
lehet,csak a kitartas a fontos...:-)
2010. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ússzál sokat! És nézhetzs jóga és pilátes feladatokat is. Utóbbiakat inkább szakértővel kezd el, aki ért hozzá.
2010. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is gerincferdülésem van, elég súlyos, mert nem csak oldalirányba, hanem térben, spirálisan is görbül. Én is sokat gyógytornáztam, de abbahagytam. Meguntam. Nagy hiba volt. Ha gyenge a hátizomzat, akkor nem képes megtartani a gerincet és az még jobban görbül, a saját súly miatt is.Muszáj a torna hidd el! A másik a gyógymasszás, ami csodát tett. Mivel teljesen fellazítják a gerinc körüli izmokat, a gerinc szinte azonnal visszaáll eredeti állapotába.em hittem el, mikor a masszőr mondta 1. alkalom után, hogy na, mostmár egyenes. Le is teszteltem. Mivel a masszázs előtt voltam Debrecenben a Klinikán és ott megállapították, hogy súlyos gerincferdülésem van, ezért volt mihez viszonyítani. Elmentem masszázsra, majd másnap vissza a Klinikára. Csodálkozott az orvos, mert a röntgen szinte normális gerincet mutatott ki! De mondom a torna fontos, csak a gyógytorna. Valamint egy teljesn önelemzés, kalandozás a lelkedben, hogy rájöjj, vajon miért nincs belső tartásod, mi okozhatja, hogy más irányba haladsz, mint amerre szeretnél? Persze lelkileg értem.Elnyomnak, vagy te akarsz mindent úgy csinálni ahogy elvárják tőled? Közben nem önmagadat éled? Ezek a felismerések sokat segíthetnek, mert a testi tünetek lelki eredetűek általában.
2010. ápr. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok:

a gyógymasszázs azért segíthet szerintem, mert megfigyeltem, hogy a gerincet tartó izmaim állandó feszültségben vannak. Egyik olalon rövidültek, másik oldalon megnyúltak, a görbület miatt. Úgy vettem észre, hogy a megrövidült izmok húzzák a gerincet magukkal, fokozva a görbeséget.Ez fáj is. De masszázskor teljesen fellazítják ezeket az izmokat és a húzó hatás megszűnik, egy időre. de aztán visszatér. Havonta érdemes elmenni, ezt nagyon ajánlom, nekem nagyon hatásos volt.

2010. ápr. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
én a lovaglást például csak ajánlani tudom...bár barátomnak nem volt gerincferdülése...de rendkívül csúnyéán tartotta a hátát...mostmár egész szépen kihúzza magát.
2010. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ma 02:20

Kort is tudnál írni?

Azért érdekel, mert én úgy olvastam, hogy 20 évesen már késő kezdeni valamit. Nekem is elkezdett csavarodni...

2010. ápr. 17. 14:31
 8/11 anonim válasza:
Én 21 éves vagyok és megműtöttek gerincferdüléssel 4 éve. Van egy doki a János kórházba aki nagyon rendes és tényleg csak végszükség esetén műt. Elmagyarázza h mit tudsz csinálni. Mindenki az úszást mondja, de nekem pl úgy ferdült el h közben verseny szerűen úsztam. Nem lesz egyenes, bár próbálkozhatsz csontkováccsal meg ilyenekkel, de sztem nyugodtan keresd fel azt az orvost. A neve: Dr. Soós Pál. Én örökké hálás leszek neki. Sok sikert.
2010. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az előző vagyok. A lovaglást semmikép ne csináld, ha ferde a gerinced. Több kárt csinál, mint hasznot. Mivel rázkódik a gerinced. Én is kipróbáltam mindent a masszázst is, nekem nem használt. Meg ha egy kicsit belegondolsz kicsit hihetetlen is h egy masszázstól kiegyenesedik a gerinced. Sztem neki inkább a torna segített. Még 1x sok sikert.
2010. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ha lesz időm felkeresem.
2010. máj. 13. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!