Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötszert kinek írhatnak fel...

Kötszert kinek írhatnak fel receptre?

Figyelt kérdés

Erről a cikkről jutott eszembe: [link]

Amikor égési sérülés miatt kellett kötözni, nekem kellett vinnem a kötszer egy részét a háziorvoshoz. Teljes áron vettem, nem adott hozzá receptet.


2016. márc. 12. 21:08
 1/2 Cartilago ***** válasza:
Ha sebészhez, vagy traumatológushoz mentél volna, ők jogosult felírni neked kedvezményesen kötözéshez mindenfélét. Háziorvos csak akkor írhat fel ha mozgáskorlátozott, vagy otthon ápolt személy vagy és ha fekélyed, vagy decubitosud van, de akkor is csak 4 hónapig.Szóval a háziorvosod nem tudja neked felírni.Tehát menj receptért a sebészetre, ha sokáig kell még kötözni.
2016. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Első 2 nap traumatológus látott el. De senki 1 szóval sem említette a kötözés 1 hónapja alatt, hogy fel lehetne receptre írni. Sőt, mint írtam fentebb is, a kötszer egy részét magamnak kellett megvennem és bevinnem a kötözéshez.
2016. márc. 13. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!