Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudja az orvos kiolvasn...

Honnan tudja az orvos kiolvasni a vérképeimből, hogy már nem szedek bizonyos gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Tőlem rákérdezett, mire kénytelen voltam igazat mondani. Pedig a kérdése nem a szakterületéhez tartozik, nem az ő kompetenciája, mégis észrevette! Hogyan lehetséges ez???
2010. márc. 4. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a vérképedben bizonyos értékeid bizonyára magasabbak vagy alacsonyabbak voltak a normálisnál/gyógyszert szedők vérképénél.
2010. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegségre szedtél gyógyszert?
2010. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 féle koleszterincsökkentőket szedtem decemberig.
2010. márc. 4. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a vérképed tartalmazta a koleszterinszint értékét is, és a korábbihoz képest eltért.
2010. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pedig ez év első negyedében hónapról hónapra csökkentek a koleszterin értékek.

A WBC, RBC, HGB, HCT értékek az átlagosnál alacsonyabban, mélyen alakultak csak januárban. A GGT májenzimeim is csökkentek, de még magasabbak.


Tavaly minden hónapban rosszak voltak a vérképeim és fájtak az ízületeim is, sőt el is butultam, kába is voltam, amíg szedtem a koleszterincsökkentőket.


Koleszterincsökkentők nélkül pillanatnyilag jól érzem magam. A vasat továbbra is szednem kell, feltöltendő a szervezetet.


Akkor mégis honnan tudta az orvos? Mondta is utána, hogy gyönyörű a vérképem, látszik és jól néz ki. Szépen alakul, de még nem tökéletes.

2010. márc. 5. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy az orvos nem hülye. Csak feltűnt neki, hogy amilyen érték eddig csökkenő tendenciát mutatott, már nem, vagy nem olyan mértékben...
2010. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A GGT májenzimeim, a koleszterin, a vérsejt süllyedésem magasabbak, de hónapról hónapra csökkentek az értékeik.

Most márciusban a CRP is magasabb lett, pedig előző 2 hónapban még jó volt.

A CRP nem tudom micsoda?

Ezek együttese mi látható? Mire lehet következtetni?

2010. márc. 7. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!