Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha épp nincs TB-m, akkor...

Ha épp nincs TB-m, akkor kerül plusz pénzbe később, ha orvoshoz megyek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 02:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindig van TB-d, max elmaradásban vagy a NAV felé és ők kamatosan behajtják majd a hiányt. De elvileg az a rendszer, hogy ha el vagy maradva akkor az orvos ellát, csak jelzi az elmaradást. Utána viszont már lehet hogy nem láthat el addig, amíg legalább egy hónapot be nem fizetsz, aztán az elmaradásodat ráérsz részletekben is pótolni. De minél tovább húzod, annál rosszabb lesz az a pénzösszeg.. És nem mondhatsz le a TB-dről, magyar állampolgárként mindenki kötelezően biztosítva van. De elvileg lehet olyasmit igényelni az önkormányzattól hogy egy évre vegyék át tőled a fizetés terhét, ha nincs jövedelmed. Legalábbis olvastam már ilyet.
2015. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy az kerül plusz pénzbe (nem kevésbe, attól függően, mit csinál az orvos, mert pl egy ct vagy egy műtét akár 10-100ezres nagyságrend is lehet, komoly műtét milliós), de abban a pillanatban bekopogtat a NAV is, hogy hahó, rendezd az elmaradásodat...
2015. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1

csak annyit reagálnék, hogy az orvosnak nincs lehetősége mérlegelni (és ez így jó!!!), hogy a tb-fizetés/elmaradás miatt ellátja-e a beteget vagy sem. El kell látnia, ez a dolga. aztán a TB/NAV meg majd számláz keményen.

2015. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azért mondtam hogy ez előfordulhat, mert elő is fordult. Pszichiátriai Gondozóban ambuláns rendelésen a doki hivatalosan egyáltalán nem láthatta el a beteget, mert nem volt rendezve a NAV felé. Szóval van ilyen. De nyilván nem a sürgősségin.

#1 voltam

2015. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én továbbra is állítom, hogy nincs joga és lehetősége megtagadni az ellátást.

Felhívhatja rá a figyelmét a betegnek, elmondhatja, hogy ezt majd ki fogják számlázni... de nem küldheti el.


Külföldi állampolgároknak sincs TB-je, mégis ellátják...


Szóval én ezt nagyon önhatalmú (nem, nem a legjobb szó... inkább helyi vezetői) döntésnek látom.

2015. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát érdekes volna ha a helyi vezető döntése lett volna, mert a doki mégis ellátta. Csak arról is intézkedett hogy ennek semmilyen nyoma ne lehessen szóval így gyógyszert se tudott felírni neki, nem tudta igazolni hogy ott járt, mert nem láthatta el őt. Csak ő volt annyira lelkiismeretes hogy ennek ellenére legalább beszélgetni leült a beteggel egy kicsit.
2015. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csabx ***** válasza:
54%
Az #1-es hozzászóláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban lehet kérni az önkormányzattól. Konkrétan én is így jártam, mikor megszünt a támogathatóságom. Sőt még kérnem sem kellett. Viszont regisztrált munkanélinek kell hozzá lenni.
2015. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!