Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikortól kell bejelentkeznem...

Mikortól kell bejelentkeznem a NAV-hoz, hogy fizethessem magam után a TB-t?

Figyelt kérdés
Egy évig az önkormányzat fizette a TB-met, holnap, azaz szerdán fog lejárni ez az időszak. Ezután szeretném magam után fizetni havi szinten. Mikor intézzem ezt? Már holnap, vagy esetleg van valamilyen határidő, hogy mennyivel utána vagyok köteles ezt jelezni? Pénteken tudnék bemenni, abból nem lesz baj?
2015. jún. 9. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A korábbi biztosításod lejárta után 30 nap szolidaritási okon kapott biztosítottságod van. Annak lejárta után számított 15 napon belül kell bejelentkezned. Előtte talán nem is tudsz de egy próbát megér.
2015. jún. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocs, de nem derült ki hogy milyem formában voltál önkormányzatnál. A 30 nap szolodaritási időszak segélynél nem jár, csak ha munkaviszonyod volt. Ha nem munkaviszonyban voltál az önkormányzatnál akkor a 15 napon belüli bejelentkezés (EÜ hozzájárulás fizetésére a NAVnál) a szabály.

2015. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmiféle segélyt. Pályakezdő vagyok, járt volna az FHT, de bizonyos okokból kifolyólag ezt nem kértem, csak azt, hogy az önkorm. átvállalja helyettem a TB fizetést egy évig. Tehát semmilyen pénzt nem kaptam senkitől, csak ezt a támogatást.

Akkor jól értelmezem, ha holnap lejár az egy év, akkor onnantól számítva 15 napon belül kell bemennem a NAV-hoz, ugye?

2015. jún. 9. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2015. jún. 9. 09:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!