Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki tud erre valaszolni?

Ki tud erre valaszolni?

Figyelt kérdés
Volt egy szajsebeszeti mutetem multhet csutortokon es az orvosomi felirt augmentum duo-t, hogy csinaljak vegig egy teljes kurat. Mutet elott is adott ekaptam egy gyogyszert es be is vettem , viszont mutet utan amikor felhivtam edesanyamatt, o mondta hogy kiskoromban allergias voltam az augmentum duo antibiotikumra, es hogy ne szedjem be amit a doki felirt. Ezutan egy masik gyogyszereszunk ajanlotta a Dalacin 300mg-os antibiotikum szedeset amit a mutet utan egy nappal el is kezdtem szedni. Az elso kerdesem az lenne, hogy ugye nem problema,hogy at tertem az egyikrol a masikra? A 2 beszedese kozott eltelt tobb mint 24 ora. A masik pedig az lenne, hogy most vagyok a 4. napnal ami a Dalacint illeti ( ma fogom befejezni az elso levelet) es nem nagyon szeretnem tovabb szedni mert nagyon kabultnak erzem magam tole es a kozerzetem se jo, viszont a sebem mar teljesen rendbe van. LEhetseges hogy az elso levelet befejezem meg most este es holnaptol mar nem szedem ?

2015. jún. 2. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem semmi gondot nem okoz, hogy attertel A gyogyszerrol Bre. Nem kell szerintem vegig szedd a gyogyszert , viszont en mindig ugy csinalom, ha hamarabb hagyom abba az antibiotikumot, mint az eloirt, hogy vegig szedek pl 5 napig rendes adagot, majd a 6. -7. napon fel-fel szemet meg beveszek. ( volt mar hogy " hirtelen" alltam le a gyogyszerrel, es visszafertozodtem)
2015. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre a kezelő orvosod tud válaszolni.
2015. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat:)
2015. jún. 3. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:

beszedted az Augmentint és SEMMI bajod nem volt??? WTF?


Én már láttam allergiás rekciót augmentinre, azt tuti megérezted volna. Ha valóban allergiás vagy rá, akkor a legkisebb adag is kiváltja, van, aki bele is hal egy ilyen allergiás reakcióba.


Valószínű édesanyád rosszul emlékszik, és valójában nem is allergiás reakciód volt...

2015. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!