Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden kisvárosban ennyire...

Minden kisvárosban ennyire kritikán aluli a háziorvos, meg egyéb egészségügyi ellátások?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ebben a kisvárosban ahol lakom (Mosonmagyaróvár) kivételezés van. Mondok pár példát.

Háziorvos: Ha nincs időpontod, akkor elküldenek és kérni kell egyet másik napra. Ez még oké, de visszamész az adott napon, mondod van időpontod ekkor és ekkor, megnézi az aszisztensnő a füzetét, mondja, hogy üljön majd hívjuk. Eltelik két óra és semmi sem történik csak azt látja az ember, hogy egy ember bent van vagy húsz percig, illetve, hogy egy csomó mindenki előre van engedve, aki később jött, mint te. És csak azért, mert valakinek az ismerőse, tehát itt így válogatnak. Ja és ha nem vagy odavaló akkor bunkóznak veled. És az ember jöttmentnek érzi magát.


A szakrendelésekben semmit sem csinálnak. Pl egyszer voltam bőrgyógyásznál, ekcémás volt a kezem, legalább úgy gondoltam h az. Bementem, megnézte és elkezdi, hogy felír egy kenőcsöt. Rákérdeztem h ez ekcéma és terelt folyamatosan. Semmit sem tudtam meg.


Fogorvos: elmész magánhoz és rámegy a gatyád mert osztrák árak vannak, ezért sztk-ba kell menned.

Még általános iskolában voltam ott, fogszabályzásra. Csinált egy nappalit, amiben nem lehet enni, beszélni és suliba menni. Egyik reggel nem tudtam levenni, utána nem voltam hajlandó felvenni, ezért elvittek megint és kértük, hogy állandót csináljanak. Nem volt hajlandó...nem tudom már mi volt pontosan, de arról le is tettünk.


És még tudnék ilyeneket írni csak akkor túl hosszú lenne és mielőtt valaki mondaná, hogy mindenhol ez van, akkor elárulom, hogy Pesten a 17. kerületben, mert ott is laktam régebben ott nem volt ez. Akkor is be lehetett menni ha nem volt időpont, de akkor várni kellett, ha volt, akkor behívták előbb, csak kicsit kellett várni. És ott sorszám is volt, tehát nem úgy válogattak h vkinek az ismerőse és akkor azért. És ott csináltak is valamit, nem ezt a nagy nullát, ami itt van.

Tehát olyan írjon, aki kisvárosban lakik, és hasonlóakat tapasztal, illetve az is, akinek vannak eltérő összehasonlításai, mint pl ez.

Ja és az óvári kórház folyton bent van a híradóban, nagyon hirhedt, bár szerencsére nem feküdtem ott bent és semmilyen kórházban sem és nem is akarok.



2015. ápr. 9. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
En Csongrad megyeben nottem fel, egy ideig felnottkent is eltem ott. Semmi ilyet nem tapasztaltam, idompont nelkul lehetett menni, kb. 20 perc alatt sorra kerultem, ha csak gyogyszerert mentel, akkor ahogy jott ki az asszisztens, mondtad, hogy ezt meg ezt szeretned, es egybol hozta is ki a venyt. Laktam aztan Kispesten, ott az SZTKban meg mutottek is, pedig akkor meg nem voltam atjelentkezve. Voltak szakrendelesek, ahova kellett az idopont, de kb. mar masnapra kaptal is a recepcion. Fogorvosnal itt nem voltam, videken ezzel se volt bajom. A pesti haziorvosom egy tunder volt, idos asszony, akihez mar kevesen jartak (nem is rendelt minden nap), de imadtam, mert nagyon korultekinto volt, es soha nem kellett varni. Szemelyesen ismert mar, meg az utcan is koszont, pedig Pestrol van szo. Most Lononban elek, csutortokon kertem idpontot, vegul nem egyeztunk meg semmiben, mert meg a jovohetre se kaptam volna. Inkabb elmentem gyogyszertarba, elmondtam a bajom a patikusnak, adott gyogyszert, es mar semmi bajom. Magyarorszagohoz kepest katasztrofa ami itt megy, de nem panaszkodom, mert egyebkent minden masban jobb eletunk van... de ez mar egy masik tema. :)
2015. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát akkor te szerencsés vagy. Mindig is éreztem h itt nem stimmel valami már elég régóta
2015. ápr. 11. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!