Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történhet abból, ha gyógysz...

Mi történhet abból, ha gyógyszertáros ismerős részére (nem rokoni) vényköteles fájdalomcsillapítót ad?

Figyelt kérdés
Ki bukik ezen nagyobbat? Vagy "jelentéktelen" dolognak minősül? Mondtam,hogy az egyik fájdalom csillapító nem használ semmit (ami nem vényköteles) erre kaptam egy olyat,ami vényköteles..de vény nélkül!
2015. márc. 14. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy megy ez,de engem is érdekelne. Van olyan patika ami nem ad ki vénykötelest a másik meg igen csak fizess. Engem is érdekel!
2015. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt sem divat ez.. velem is eddig csak egyszer történt meg ez, nem is számítottam erre egyébként, nem is próbálkoztam,hogy így kapjak,hanem csak a kezembe adta és kifizettem azt kész.. nem ingyen kaptam,csak annyi,hogy recept nélkül kaptam,amihez kellett volna..

De ha minden igaz,ilyenkor kér a gyógyszertáros az orvostól egy receptet és rendezve van..nem tudom pontosan,csak a helyi pletykákból informálódok ez ügyben.

2015. márc. 14. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Te biztosan nem buksz, hiszen nincs ott a neved, hogy neked adta, ő meg biztosan el tud vele számolni valahogy, az már az ő dolga.
2015. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bensdorp ***** válasza:

Gyógyszerészdoktori végzettséggel vényköteles gyógyszerek is kiválthatók saját részre a legkisebb kiszerelési egységben vény nélkül, OEP-támogatás nélkül. (Úgyszintén orvosi végzettséggel, de pl. gyógyszertári asszisztens nem jogosult rá). Ehhez le kell dokumentálni az esetet, jelölni a gyógyszerészt azonosító nyilvántartási számot. Ha adott patikában ez kis mennyiségben történik (kb annyi, amit saját részre hazavihetnek), nem történik vizsgálat a felügyelő szervek részéről. Ha viszont halmozottan fordul elő vény nélküli kiadás, komoly pénzbírságra számíthat a gyógyszertár, ha pedig még a figyelmeztetések is halmozódnak, a tiszti főgyógyszerész azonnali hatállyal végleg bezárathatja a patikát.


Összegezve: egy barátnak pontosan ismert diagnózissal, egészségügyi kockázatok felmérésével, kölcsönhatások vizsgálatával szabálytalanul ugyan, de amennyiben ritkán fordul elő, következmény nélkül adhatnak a gyógyszerészek gyógyszert, idegennek viszont egészségügyi és jogi szempontból is kockázatos. Ahol mégis kiadnak vényköteles szereket boldog-boldogtalannak, ott nem a szakmai szempontokat tartják szem előtt, hanem a pénzt hajhásszák a vezetők.

2015. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Mind ez nem érdekelne,ha nem lett volna ott más is.. Volt még rajtam kívül egy ember,igaz,hogy ismerem,ismerjük egymást,de akkor is.. Esetleg véletlen elmondja valahol.. 1 doboz fájdalom csillapítót kaptam semmi mást.
2015. márc. 16. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!