Mi a különbség a hörgőgyulladás és a tüdőgyulladás között?
Régi asztmás vagyok.
Karácsony előtt elkaptam 70 éves Édesanyámmal együtt 10 éves unokahúgomtól 46 évesen. Szokásos influenzája volt.
Észrevétlenül, fokozatosan erősebbnél erősebb száraz, fuldokló köhögéseim keletkeztek éjjel-nappal. Senki nem tudott tőlem aludni emiatt. Köhögőgép lettem.
Dec.24.-én mentő, 3 órás sürgősségi, majd hazaengedtek. De az állapotom napról napra tovább romlott. Már alig kaptam levegőt.
Dec.27.-én újra kórházba, szintén sürgősségi, vérvétel. Az eredmény már rosszabb lett a korábbinál.
Irány a Pulmonológiai (Tüdő) Osztály!
Édesanyám velem maradt 1 éjszakát a fotelban ülve.
8 napból az első 48 óra (2 nap) volt a döntő, 50%-os eséllyel. Mindenbe beleköhögtem, az oxigénmaszkba is.
Volt hogy percekig nem kaptam levegőt, köhögés közben nem láttam semmit, csak a szürke ködös homályt. Elég közel voltam ahhoz, hogy elmenjek. 2-3 perc a levegőért..
Nagy csata volt! Az volt a kérdés: ki győz? Az influenza vírus vagy én? Egész pályás letámadás a tüdőnek....
Diagnózis: 39,4 fokos lázzal járó, mindkétoldali súlyos hörgőgyulladás.
A kórházban 8 napot tölttöttem, 2009. dec.27-2010. jan.4.-ig. Ebből az első két nap halál izgalmas volt, a negyedik napon születtem ujjá, amikor felkeltem és a székre ülve vártam az orvost. Tehát már megvan a második születésnapom...
Jan.27.-én dolgozni mentem, azonkívül sehova sem mászkálok, otthon maradok. Lassú lábadozás hónapok óta.
Kérem, nagyon várom a válaszotokat.
A különbség mindenképpen az, hogy a hörgő feljebb van a légútban. Tehát egy másik szakaszon keletkezik a gyulladás.
Azon gondolkodom, hogy talán tudnék valamit segíteni, egy próbát megér. Az asztma ugyanis egy krónikus gyulladás talaján jön létre, és itt is egy elhúzódó, nem akut, hanem krónikus gyulladás alakult ki. Krónikus gyulladások kezelésére a gyógymasszázs alkalmas.
A gyógymasszőrtanfolyamon tanultunk olyat, hogy tüdő-mellhártya szegmentmasszázs, amely lényegében hasonló problémák kezelésére való. Egy Head nevű orvos vette észre, hoyg egyes belső szervek problémái a bőrfelszín megfelelő szegmentjeiben is megmutatkoznak, majd Mackenzie-vel együtt továbbfejlesztették az eljárást: kezdetben csak diagnosztikai célra használták, de később megfordították, és bizonyították, hogy a bőrfelszínen alkalmazott megfelelő masszázs visszahat a belső szervek állapotára. Ezen alapul a tüdő-mellhártya szegmentmasszázs is, amely krónikus betegségek kezelésére alkalmas. Kúraszerűen kell alkalmazni, egy alkalom nem hatásos.
A gondom az, hogy pontosan tudom, hogyan kell csinálni, de csak körülbelül tudom, hogy mikor hatásos. Jó lenne eről egy hozzáértő orvos véleményét tudni, de ilyet meg lámpással is alig találsz, mivel az orvosok képzéséből a gyógymasszázs lehetőségei kimaradnak, nagyjából fogalmuk sincs róla, mit tud egy masszőr, így aztán egy csomó hatásos kezelés a két szék között a pad alá esik, az orvosk gyógyszerket írnak, a betegek vagy gyógyulnak, vagy nem, a gyógymasszőrök meg maradnak a bevált hátmasszázsnál, amit mindenki jól ismer.
Szerintem egy próbát megér a dolog.
Nekem 5 éve van allergiás asztmám...
Nem tudom hogyan alakult ki, de a pipákat nem bírom, mert kiüti a többi gyógyszereket és a gyomromat is szétmarja.
Gyógymasszázs? De jó lenne ha tudnál ilyen remek tüdőorvost ajánlani privátban.
Mindegyik válaszoló én vagyok, idáig csak ketten beszélgetünk. :-)
Ez sajnos nehezíti a helyzetet. Máskor is szokott magas lenni? Akinek alapból magas a vérnyomása, az csak akkor kaphat masszázst, ha gyógyszerrel be van állítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!