Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mit lehetne tenni...

Szerintetek mit lehetne tenni az ilyen esetek ellen? Illetve mi a véleményetek, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Új városba költöztem. Az egyik fogam úgy éreztem, hogy lyukas, ezért bejelentkeztem a fogorvoshoz, akihez tartozok. Első meglepetés akkor ért, mikor azt mondták, hogy 3 hónap múlva kapok időpontot. Mivel nem fájt a fogam, mondtam ,hogy jó, kivárom. Aztán letelt a 3 hónap elmentem. A váróban egy nagy táblával ültem szembe, rajta a fogorvos privát áraival. Közben jöttek betegek, akik előttem bementek, gondolok ők privát betegekként jöttek. Na mindegy, kivártam a sorom és bementem. A doktor meg is állapította, hogy lyukas és be kell tömni. Elővette a fúrót és közben megkérdezte, hogy privátként vagyok itt, vagy államilag jöttem? Ezen lesokkolódtam kicsit, arra gondoltam, itt mi lehet a jó válasz. Ha azt mondom államilag, akkor rosszul tömi be? Végül is betömte, de olyan rossz kedvvel, érezhetően nem tetszett neki a válaszom. Szerintem nonszensz ez az egész rendszer. Lehet mondani, hogy ez az állami ellátás, és miért nem fizettem, de miért fizetjük akkor a tb-t? Akkor ne fizessük a tb-t és minden orvos legyen magán. Ilyen esetben érthető. Egyébként nagyon ritkán járok orvoshoz, a tb-t minden hónapban fizetem, szerintem a sok hónapnyi tb-ért járna nekem szolgáltatás. Természetesen minden tiszteletem azon orvosoknak, akiknek van magánrendelőjük, vagy ha nincs is, akkor sincs a tb-s beteggel érzékeltetve, hogy ő csak egy másodrendű beteg és örülhet, hogy ellátták. Szerintetek ez normális, ami felé halad az egészségügy?

2015. jan. 18. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, hogy egy rendelőben van a privát és az állami rendelés :O

Én SZTK-ba járok, az összes fogdokimnak van saját rendelője is, de egyik se bunkó, mert SZTK-ba járok hozzá.

2015. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyenről még én sem hallottam, amikor a körzeti fogászatra jártam, akkor a doki odaadta a névjegykártyáját, amin a magánrendelője adatai voltak és mondta, hogy mehetek oda is, de soha nem a körzeti rendelőben végezte a maszek dolgait. Nem is tudom, hogy ez szabályos-e egyáltalán.
2015. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!