Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dalacin aknés bőrre? Tartalmaz...

Dalacin aknés bőrre? Tartalmaz hormonokat? Kezeltek már valakit ilyennel?

Figyelt kérdés
Elég csúnyán be aknésodott az arcom és ma voltunk bőrgyógyásznál és felírt rá krémeket meg ezt a Dalacin 150 mg kemény kapszulát. A kérdésem hogy ez hormonmentes vagy tartalmaz hormonokat? Fontos lenne mert 14 éves lány vagyok és nem szeretném ha megbolygatnák a hormonjaimat vagy később emiatt valami maradandó bajom lenne. A gyógyszert 2 hétig kell szednem aztán visszamenni a dokihoz. Első héten 5 napig napi 3x, második héten 5 napig napi 2x. Valaki szedte ezt a gyógyszert? Biztonságos?

2014. szept. 29. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Dalacin egy antibiotikum.
2014. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs benne hormon, sima antibiotikum, amit sikeresen adnak bőrgyógyászati fertőzésekben, mert jól szívódik fel a bőrben, lágyrészekben, fogászok körében is népszerű.

én az adagolással nem értek egyet, az első időben szerintem nem napi 3x, hanem napi 4x kell adni, hogy megfelelő hatékony szöveti koncentrációt érjen el a gyógyszer, utána lehet csökkenteni az adagot, a napi 4x, az 6 óránként

2014. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy antibiotikum, nincs benne hormon, biztonságos. Én teljesen másra kaptam, azon nem segített, viszont a pattanásaim és orbitális sebeim azóta se jöttek vissza.
2014. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és én napi 2-t szedtem, mégis segített, szóval szerintem napi 3 is simán elég lesz.
2014. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma már be is szedtem az első kapszulát meg használom a kiírt krémeket is.
2014. szept. 30. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!