Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik le egy véradás?...

Hogyan zajlik le egy véradás? Mik a teendők előtte/utána, és hol lehet jelentkezni rá?

Figyelt kérdés

Nem sokára betöltöm a 18-at, és első dolgom az lesz, hogy elmenjek vért adni. Ha valaki már volt, és leírná a tapasztalatait, azt nagyon megköszönném, ugyanis fogalmam sincs, hogy zajlik.


Köszi a válaszokat! :)

17/l



2014. szept. 11. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Helyes :)

Magyarországon utoljára több mint 10 éve adtam vért amikor katona voltam. Kaptunk érte 2 plusz szabadnapot, így hirtelen el is mentem adni háromszor 6 hónap alatt :) Ugyan nem lehetett volna, de azt mondtam, hogy vacak egyszer adtam. :)


Azóta külföldön adok. Itt küldenek rendszeresen levelet azoknak akik már donorok. Emailt, sms-t ha a közelben lesz véradás és lehet időpontot kérni telefonon vagy neten is. Sőt okostelefonon is. Ez azert jobb, mert ha oda mész nem kell várni, de persze be lehet sétálni időpont nélkül is.

Ott ki kell tölteni egy kérdőívet az egészségi állapotodról, hol jártàl a nagyvilágban, és más egyéb érdekes dolgokról. :)

Utána egy csepp vért vesznek az ujjadból, és ha az is rendben van akkor leveszik a vért. Az kb 45-60 perc. Előtte innod kell ott vizet, előtte egyel otthon. Véradás után adnak egy kis rágcsálnivalót.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

A veradas.hu -n találsz még sokninfót.

Ha voltál vért adni majd írd meg milyen volt :)

2014. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, így akartam írni, hogy az egész kb 45-60 perc.
2014. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Novemberben lesz majd a szülinapom, csak utána tudok menni, de mindenképp írok majd, ha nem felejtem el.
2014. szept. 12. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy nagyon nemes döntés részedről! Én 21 voltam amikor jött egy kattanásom, 2003 április elsejére esett az esemény. Azóta 19-szer voltam már az eseményen. Fontos magaddal viined a személyid lakcímkártyád és a taj-kártyád. Megérkezel kedvesen fogadnak megkérdezik, hogy mit szeretnél erre mondod, hogy vért adni jöttél és ez lesz az első véradásod. Innentől szépen elkalauzolnak madj mindenhová. Először regisztrálnak a számítógépes rendszerbe aztán kapsz egy szép hosszú kérdőívet amit ki kell tölteni még mielőtt bármi történne kapsz egy üveg vizet meg egy szelet nápolyit azt eszegeted. Kitöltötted majd azzal elkalauzolnak egy másik fehérruháshoz. Ott megszúrják az egyik ujjad egy csepp vért leveszenek róla, abból több dolog is kiderül nekik többek közt a legfontosabb a vércsoportod is! Ekkor átmész egy alap orvosi vizsgálatra (vérnyomásmérés benéznek a torkodba nagyjából ennyi a történet) Ha a főorvos rábólint és adhatsz vért (nem nagyon alacsony/magas a vérnyomásod és úgy alapvetően rendben vagy) akkor átmész egy másik asztalhoz, ott megkapod a zacsit amibe a vér fog kerülni fontos hogy itt kapod az étkezési utalványt ami a véradásért jár köszönetképpen (500 forintos hidegélelmezési). Itt kinézel egy éppen szimpatikus szabad ágyat arra lefekszel illetve leülsz ilyen félig fekvő félig ülő pózban. Megnézik, hogy melyik melyik karodon jobb a vénád, amelyik szimpibb a véradáshoz azt letisztítják és fertőtlenítik. Ekkor jön a szúrás elkezd csörgedezni a vér szépen lefelé az elejéből 3 kémcsőnyit különveszenk az megy a laborba ahol teljes vérképet csinálnak belőle. Ez haszos hiszen ideális esetben háromhavonta adhatsz vért és ennyi időnként készül egy teljes orvosi vizsgálat ennél nagyobb biztonságban nem is lehetsz. Jön lefelé a vér bele a zacsiba. A gép ami mozgatja az ideális eloszlásért, jelezni fog amikor elérte a maximálisan levehető 450 mililitert. ekkor leáll. Kihúzzák a tűt és azonnal egy gyézpamaccsal nyomókötést tesznek rá. Fogják mondani, hogy maradj még ülve tíz percig és nyomd a kötést. Közben sűrűn fogják kérdezni, hogy biztos jól vagy e! Ideális esetben minden redben. Felállsz Ezután mekapod a véradóigazolványod amibe szépen belepecsételik a véradásid idejét és helyét. Kifelé mindíg van valami aji egy magazin álltalában női annak nagyon tudok ipseként örülni de mind egy. Megköszönik a részvételt és szépen haza mész vagy épp a dolgodra. A kötést olyan hat óra múlva veheted le akkor már rendeződött minden. Nagyon nemes dolog ez, egy adag leadott vérből három ember tud vérkészítményt kapni. Menjél és hozz magaddal még egy embert ;-) Vérből sosem elég!
2014. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!