Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ciki sztk-s nőgyógyászho...

Miért ciki sztk-s nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam először nőgyógyásznál. Nem igazán van itthon felesleges több ezer forintunk így tanév kezdés elején arra, hogy magán nőgyógyászhoz menjek. Viszont beszélgettem barátnőkkel, nőrokonokkal, és teljesen kiakadtak, hogy miért nem magánhoz mentem. Bennem van a hiba? Túl naiv vagyok, hogy azt hiszem, az állami intézetekben is kaphatunk megfelelő ellátást.
2008. aug. 6. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem magánhoz járok, mert nincs rá pénzem. A magándokik is csak a pénz miatt kedvesek, és előfordul ,hogy még elavultabb gépekkel dolgoznak, mint a kórházban. Ne törődj másokkal, ha neked erre telik, akkor ez van.
2008. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis tömve van az összes állami nődoki váróterme!
2008. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az sztkba járok,hiszen ha jobban megnézed ezért is fizetsz,akkor miért kéne még plusz 5-10 ezret kiadni ugyanarra!? Sőt! Én 8 hét mulva szülök és nincs fogadott dokim,és rám is úgy néz mindenki mint egy ufo-ra... Csak azt nem értem miért...
2008. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt nem értem. Sokan voltak ott is, mégis amikor osztálytársaim beszélgetnek, meg bárki, mindenki azt mondja, hogy magánhoz jár. Hazudnak? Vagy ilyen sok beteg nő van?
2008. aug. 6. 21:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben van akkor ugye évente egyszer kell csak nődokihoz járni,az meg nem egy nagy összeg. De én ekkor sem vagyok hajlandó kétszer fizetni valamiért. A fogaimat is tb alapon csináltattam,és nem bántam meg. Amikor a maszeknál otthagytam egy vagyont,jól megkinzott. Viszont a körzeti fogdokihoz már ugy jártam mintha boltba mennék... :)
2008. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
70%
Édesanyám csomót érzett a bal mellében.Elment az SZTK-ba mammográfiára,miután megvolt az eredmény,közölték vele az ablakon keresztül,hogy nincs semmi baj.A mamám mondta,hogy hogy lehet ez,ő érzi a csomót,a válasz:"az egy dolog,hogy maga mit érez,itt nincs semmi elváltozás"Nem hagyott nyugodni a dolog,így elvittem egy magán rendelőbe,ahol azonnal továbbküldték további vizsgálatokra,és 3 hét múlva megmütötték rosszindulatú melldaganattal.Na szerintem ez a különbség....
2008. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló, igen, ebben az esetben nagyon jól tettétek hogy elmentetek magánorvoshoz, de azért hozzáfűzném hogy mammográfiára nem SZTK-ba, hanem olyan helyre kell menni, ahol naponta sok-sok felvételt elemeznek ki, emiatt nagyobb a gyakorlatuk a csomók észrevételében. Ilyen pl. az Országos Onkológiai Intézet

a Kékgolyó utcában. Jobbulást, Gyógyulást kívánok!


Kérdező, egy normál évenkénti méhnyakrák szűrésre nyugodtan elmehetsz állami nőgyógyászhoz. A legtöbb fiatalnak minden ciki amiért nem kell súlyos ezreket fizetni. Ne törődj velük.


Valaki írta elöttem hogy várandós és nincs fogadott orvosa. Nekem sem lesz! Barátnőim hülyének néznek, nem érdekel!

2008. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi esély van arra, hogy sztk-ban rosszabb orvost (vagy éppen rosszabb passzban lévő orvost) talál az ember, mint magánrendelésen.

Én kétszer voltam két különböző magánnőgyógyásznál, mindkettő nagyon-nagyon kedves volt és nagyon-nagyon drága és elméletben segítettek is a problémámon, a gond az volt, hogy mindezt vizsgálatok nélkül. Az első 17 évesen úgy írt fel nekem egy elég erős fogamzásgátlót, hogy sem vérvételre nem küldött, sem kenetet nem vett. Pedig direkt szóltam előtte, hogy évekkel ezelőtt voltak gondjaim a májammal és a gyomrommal, szóval az sem biztos, hogy egyáltalán szedhetek. Sebaj, ő a szemembe nézett mélyen és eldöntötte.

A másikhoz egy durva fertőzéssel mentem el (nem csak folyásom és viszketésem volt, hanem sokkal-sokkal csúnyább tünetek), neki már le sem kellett öltöznöm, csak öt perces jópofizás után felírt egy nagyon erős gyógyszer olyan szöveggel, hogy ez mindenre jó és biztosan segít, csak az elkövetkezendő egy évben ne használjam még egyszer, mert nagyon erős és nem szabad. Nem voltam egészen biztos abban, hogy nem lett volna kevésbé radikális megoldás a probléma megoldására, de mivel nem volt több időm orvoshoz szaladgálni, így kiváltottam a gyógyszert és azon szurkoltam, hogy most jó hosszú ideig ne legyen sokkal csúnyább bajom, amire már nem használhatnám azt az adott készítményt...

Kb három évig jártam szinte mindig különböző orvosokhoz (szerencsére ritkán), mire megtaláltam a tökéletes orvost, aki speciel egy sztk-ban rendelt. (Meg persze magánban is, de minek mentem volna oda, ha ingyen is ellát és így is nagyon precíz volt, segítőkész és szimpatikus). Az egyetlen egy bajom az volt, hogy hiába mentem mindig időpontra, két órát minimum várni kellett rá, közben meg hallgathattam a nénik beszámolóját az orvosi múltjukról, ami arról szólt, hogy csak ebédelni mennek haza, egyébként hétfőtől péntekig minden nap az sztk-ban vannak a férjükkel, merthogy milyen izgi orvoshoz járni és ingyen is van. (Közben meg arra gondoltam, hogy épp a sok "álbeteg" miatt van állandóan ekkora sor a rendelőkben.)

Végül a sors úgy hozta, hogy a babámat nem ennél az orvosnál szülöm, de ha mégis így alakult volna, akkor lehet, hogy átmentem volna hozzá magánban, de csak egy ok miatt: terhesen nagyon türelmetlen vagyok és nagyon nem szeretek beteg emberek között ülni órákon át és magánrendelésen ezt elkerülhetem.

Egyébként egyáltalán nem "ciki" sztk-s dokihoz járni. De szerintem ezt te is érzed, az ismerősökkel meg ne foglalkozz, mert elég szűk látókörük van elmondásod alapján.

2008. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elöször maszekba mentem, akkor csak elemezte az orvos a vérvételem eredményét, gyógyszerszedés előtt, de meg se vizsgált, mégis elkért 3000 forintot. Na akkor megfogalmazódott bennem, hogy még egy ilyet biztos nem. Mint kiderült egy vizsgálat 5-10 ezer körül mozog, és akkor még vegyem meg 3 havonta 6000-ért a tabit is. Nem mindenki milliomos. De ettől függetlenül az én környezetemben is kiakadtak, amikor megtudták, hogy állami helyre járok. Hozzáteszem alaptalanul, mert a nőgyógyászom nagyon rendes, a rendelő is teljesen tiszta. Ugyanazt az ellátást kapom, mintha maszekba mennék, teljesen ingyen. A maszek dokik is csak azért jó arcok, mert jól megtömhetik a zsebüket. Lehet, hogy állami helyen beleakadsz egy olyan orvosba, aki ne adj isten nem sokat törődik a beteggel, de ki kell tapasztalni, hogy ki az, aki igen...
2008. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az igazság, hogy akinél voltam szerintem nagyon rendes volt, kedves, és csak rám figyelt, amíg benn voltam. Ma kellett mennem uh-ra. Azt más orvos csinálta, és legszívesebben lekevertem volna neki egy pofont, úgy beszélt, és viselkedett. Ha csak vele találkoztam volna, akkor nekem is szörnyű véleményem lenne az sztk-s dokikról.

2008. aug. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!