Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövés sebésznél? Mire...

Körömbenövés sebésznél? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart mire begyógyul? Fáj utána?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. aug. 21. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően attól függ, hol, és mennyire nőtt be..

Nekem a nagylábujjamon nőtt be a köröm, elég durván...belevágott már a húsba, fájt is rendesen..végül elmentem vele a sebészetre.


Ott megnézték, kaptam egy időpontot..(másnapra)

Visszamentem, felfeküdtem a kis asztalra, fertőtlenítették, adtak érzéstelenítőt..az mindig kellemetlen, most is az volt, de kilehetett bírni, megvárták, míg hatni kezd, és kivágta azt a részt egy ollóval, érezni fogod, hogy ott vág, de "különösebben" nem fog fájni, nem az egész körmöt szedik le, csak a benőtt részt metszik ki, ami leginkább zavaró volt számomra, az a hang, illetve párszor egy feszítő érzés, mikor a körmöt metszette ki, ezek után szépen bekötözik, és vissza kell majd mennek újrakötözésre.

Ha jól emlékszem, az első nap víz nem érhette..vagy talán rá 1-2 napra, és neked is fertőtleníteni, illetve újra kell kötözni, betadinos kencével kell kenegetni.


Azt, hogy mennyi ideig tartott..nem tudom, bár 1-2 dolgot nem előírás szerűen csináltam.. már 2. vagy 3. nap levettem róla a kötést, és hagytam szellőzni, hamar megfogod szokni, csak az elején figyelj oda, hogy semmilyen küldős fizikai erőhatás ne érje..


Ja igen, és majd beszartam, mikor kiment az érzéstelenítő.

2014. aug. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!