Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire veszélyesek a nem...

Mennyire veszélyesek a nem szabályos alakú anyajegyek?

Figyelt kérdés

Szóval voltam bőrgyógyásznál,és ő azt mondta,hogy csak akkor rosszindulatú,ha hírtelen nagyon megnő.Nekem nem nőtt meg csak az alakja változott meg.

Megköszönném,ha írna valaki,akinek szintén van ilyen problémája.


2010. jan. 8. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is van ilyen anyajegyem, csak az sötétebb is és ki is dudorodik.

Én is vltam bőrgyógyásznál, és azt mondta, hogy nem veszélyes, csak "vigyázni" kell rá. Tehát nem szapad direktbe napoztatni, sőt, inkább védeni kell az erős napsugarak elől(ruhával, és 50+-os fényvédővel), és semmiképp ne tegyél rá ragtapaszt, mert attól csak rosszabb lesz, és azonnal ki kell majd vágni

Velem még szerencsére nem történt semmi, pedig már legalább 6 éve megvan ez az anyajegy



remélem tudtam segíteni


15 lány

2010. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2010. jan. 8. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megváltozott az alakja, feltétlenül menjél el a bőrgyógyászhoz újra, minél hamarabb. Amikor bőrrákot kapsz, ami a legrosszindulatúbb rákok egyike, késő lesz azon bénkódni, hogy miért vadidegen tinédszereket kérdeztél meg a gyakorikérdéseken a szakorvosod helyett. Ha meg nem olyan fajta, akkor legalább megnyugszol. De ezt mi nem tudhatjuk. Az ún. festékes anyajegyek bármilyen beindulása veszélyes, akár a méretük, akár az alakjuk változik hirtelen. A kockázat olyan óriási, és a munka oly csekély, hogy az egyetlen értelmes dolog, amit tehetsz, ha bőrgyógyászhoz fordulsz. Ne tévesszen meg, hogy másnak volt hasonló, mert nem tudhatod, hogy az ugyanolyan fajtájú-e.
2010. jan. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi.Voltam orvosnál azt mondta,hogy akkor rosszindulatú,ha hírtelen megnő.Sztk-ban voltam,magánrendelésre nincs pénzem.Nem tudom,hogy mit csináljak.Ezért gondoltam megkérdezek itt valakit.
2010. jan. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!