Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van-e jogom ilyet kérni?

Van-e jogom ilyet kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több mint 10 éve már, hogy IBS-em van (vagy ahhoz hasonló). Konkrétan kimondva nem lett, mert nem csináltam végig minden vizsgálatot, volt vérvétel, székletminta, hasi UH, minden negatív lett (ennek már 6 éve). A tükrözéseket már nem vállaltam be, mert tudtam, hogy lelki okai vannak. Jártam pszichológushoz, egy időre rendbetett, aztán jött egy újabb stresszhelyzet, és megint előjött. Azóta tart folyamatosan, de már kezdek beleőrülni. Dilidokihoz nem akarok megint menni, mert nekem már nem csak ideiglenes megoldás kell, amitől egy ideig megint jól vagyok, hanem végre már végleges, elegem van az elmúlt több, mint 10 évből, szeretnék teljes életet élni.

Olvastam, hogy az IBS súlyos formáiban kivezetik a hasfalra a végbelet, és sztómát kapnak. Sokan irtóznak tőle, de én úgy érzem, nekem ez lenne a megoldás. Radikális, de megoldana mindent.

Ha elmegyek a háziorvosomhoz, elmondom neki a bajomat, és újra minden lelet negatív lesz, kérhetem-e ezt a megoldást, mielőtt elkezdenénk próbálkozni mással?

(bocs hogy hosszú lett)



2014. jún. 7. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is IBS-em van. Kaptam rá gyógyszert és köszönöm szépen jól vagyok.

Te miért nem kaptál rá gyógyszert?

Amúgy nekem amikor ezt diagnosztizálták, nem volt tükrözésem. Bár az is lehet, hogy azért nem, mert korábban volt már tükrözésem. De amúgy ki lehet azt is bírni. Nem kellemes, de kibírható.

És amúgy ha a tüneteid alapján azt diagnosztizálják, akkor ha kapsz gyógyszert és megoldja a problémáidat, akkor úgysem tükröznek. Ha meg nem javul gyógyszerre, akkor valószínűleg nem az a bajod. És akkor tényleg nem ártana a tükrözés.

2014. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Neked mik a tüneteid? Nekem puffadás, hasmenés. A puffadás még nem is zavarna, de a hasmenés az nagyon. Mielőtt indulnék valahova, akár 10x is elmegyek wc-re, hogy "később ne kelljen", csak sokszor ilyenkor már nem tudom mi az, ami egyáltalán kijön belőlem, mert előtte már kiürült szinte már a következő napi adag is.. :) Ha megyek valahova, nekem az előtte 1-1,5 óra "rákészülést" jelent, és még akkor is remegő kezekkel indulok el. Ez már sajnos nagyon belémivódott. Emiatt szeretném meglépni ezt a radikális lépést.

2014. jún. 7. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de akkor neked nem egészségügyi, hanem lelki bajod van!
2014. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, és ez jön elő fizikai szinten. De mint írtam, nem tudom leküzdeni. Ha 15 évig nem ment sehogyan sem, akkor már úgy gondolom, ezután sem sok esély van rá. Próbáltam diétákat, sőt, gyakorlatilag alapjáraton diétázom mindig. Vannak ételek amiket kevésbé bír a gyomrom (hagymás, és agyonfűszerezett dolgok, pizza és nehéz kaják), azokat kerülöm. Italokból szintúgy, csak vizet iszok, hétvégente pár sör.

Próbáltam meditációt, relaxálást, vizualizálást, vonzás törvénye, stb. A paletta kiürült.

2014. jún. 7. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, de szerintem inkább pszichiáter. Pszichiáter gyógyszeres kezelése kellene szerintem. Sztómán ne is gondolkozz. Az még az igazi "lelki" teher.
2014. jún. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki pl. rákos és kényszerűségből kell sztómát viselnie, azt elhiszem, hogy neki lelki teher. Én viszont úgy érzem, hogy rólam ez venné le a terhet.
2014. jún. 8. 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Végül is mindenki maga érzi. Beszéld meg a dokival.
2014. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oxigénkezelést javasolnék. lelkileg és fizikailag is rendbe tesz. két hét múlva már egyáltalán nem gondolkodsz műtéten
2014. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!