Vérvétel előtt egy falatot sem szabad enni tényleg?
Ez függ a vizsgálattól, ha eszel akkor sok érték megváltozik, többek között pl. a vércukor ami elég fontos adat.
Amikor a lányommal kemoterápiára jártunk, akkor viszont ehetett vérvétel előtt is, mert csak olyan dolgokat néztek amit nem befolyásolt az étkezés.
Nekem orvos mondta, hogy jó, ha eszel egy pár falatot (nyilván nem cukrosat és nem zsírosat), mert akkor nem leszel rosszul a vérvétel után.
Mindenki elmegy totál éhgyomorra, és aztán csodálkoznak, hogy a fele betegsereget úgy kell felmosni a padlóról...
Ha vércukor- koleszterin- triglicerid- stb. vizsgálatot kér az orvos, valóban nem szabad a vérvétel előtti 10-12 órában enni.
A legtöbb laboratóriumban a vérvétel után felajánlanak egy kávét valami keksszel, de vihetsz is magaddal pár szem cukrot, darabka kenyeret vagy szendvicset, amit rögtön utána megeszel.
Ne izgulj, nem lesz semmi baj!
Bocs hosszú lesz, mert másoltam, de csak akkor marad teljesen értelmes, ha nem húzom meg nagyon.
A laborvizsgálatok végzése és értékelése során három szakaszt lehet elkülöníteni.
A preanalitikai szakaszban történik a vizsgálat elrendelése, a mintavétel és a minta laboratóriumba való juttatása.
A laborvizsgálat eredménye téves és félrevezető lesz, ha bármely szakaszban hibát követnek el.
Felmérések alapján a laborvizsgálatok során a hibák döntő hányadát (70 85%-át) a preanalitikai szakaszban követik el. Ez az a szakasz, amiben ha hiba történik, akkor dolgozhat a laboratórium bármilyen pontossággal, az eredmény használhatatlan.
A leggyakoribb preanalitikai hibák a nem megfelelő felkészülés/ felkészítésből adódnak.
A táplálkozás során elfogyasztott szénhidrát a szervezet fiziológiás válaszreakciói miatt alapvetően befolyásolhatja a glükóz és az inzulin, valamint egyes elektrolitok szintjét.
A zsír fogyasztása miatt a plazma lipémiás lesz. Ez méréstechnikai problémát jelent, ugyanis a lipémiás plazma, savó zavaros, emiatt pedig a színreakción alapuló klinikai kémiai vizsgálatok túlnyomó többsége értelmezhetetlen eredményt ad.
A legmarkánsabb eltérést a táplálkozás az alkalikus foszfatáz, koleszterin, triglicerid, vas, glükóz, húgysav, inzulin, kálium, kortizol, anorganikus foszfát vizsgálatok esetében okozza.
Ezen analitok vizsgálata előtt 12 órás éhezés javasolt.
Ha mégsem éhomi állapotban történik a vérvétel, akkor ezt a tényt a laboratórium felé megjegyzésben jelezni javasolt.
Fontos megjegyezni, hogy az éhomi állapot NEM azonos a folyadékmegvonással. A vizsgálat kijelölése során a beteget tájékoztatni kell, hogy a vérvétel előtt legalább fél órával bőségesen fogyasszon nem cukros és nem zsíros folyadékot (kerülje a kakaót, tejet, gyümölcslevet). Dehidrált betegtől ugyanis nehezebben lehet vért venni, ráadásul a sokszor egyidejűleg kért vizeletminta nyerése is nehéz.
Köszönöm szépen hogy ilyen segítőkészek vagytok, Kedves válaszadóim!
Nos az a helyzet, hogy nekem hormonvizsgálathoz kellett leadnom a vért, és egy falatnyi csupasz kenyér belsejét megettem előtte.Szerintetek ez gondot fog okozni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!