Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Barátnőm vérplazmát akar...

Barátnőm vérplazmát akar adni, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
45 kg, 19 éves ,alacsony, gyönyörű! :) es féltem.
2014. ápr. 28. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérplazma adásra jelentkezésnél meg fogják mondani, hogy a testsúlya alapján megengedhető-e. Egyébként biztonságos.
2014. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kevésbé biztonságos, mintha nem adna.


Nyilván pár ezer forint amit így keresni lehet, senkinek sem jön rosszul.


Viszont minden szúrásnak van egy (elhanyagolható) egészségügyi kockázata, rendszeres adás nem feltétlen tesz jót a vénának, elvi hátrány hogy valójában gusztustalan gyógyszergyárakat támogatunk így - potom összegért eladjuk magunkat, ez elvi probléma.


Gyakorlatilag nem kell félteni, de ha esetleg ő tényleg szétszuratja a karját, aztán egyszer valamikor történik vele valami és segítségnyújtásra szorul - tök jó lesz ha olyan hegek lesznek a karján mint a drogosokon a tűszúrások.


Nincs értelme, nem adnak annyi pénzt. Ha nem szorultok rá, akkor hagyjátok..

2014. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2, tényleg el se tudod képzelni, hogy valaki segíteni akar másokon, ugye?


Kérdező: a súlya miatt 99%, hogy nem fogják megengedni neki. Vért adni is 50kg felett lehet. Telefonáljatok be és kérdezzétek meg - megúsztok egy utat. Maga a processz amúgy teljesen biztonságos, semmiféle baja nem lesz tőle. A véradásnál sokkal kevésbé megterhelő is (ezt mint rendszeres véradó mondom).

2014. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, de hülyeséggel nem lehet segíteni másokon, ahhoz ész kell.


A plazmaadással gyógyszercégeknek segítünk, és amennyiben ~2000 forint segítségnek számít, úgy önmagunkon is segítünk. De ennyi.

2014. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az igaz, hogy rejthet magában kockázatot, de azért az ilyen helyeken se idióták dolgoznak, sőt egyébként ahol én jártam, mind jó fej segítőkész emberek voltak (aztán hogy máshol mi van, azt nem tudom).


Azért nekik se érdekük, hogy szétmenjél fizikálisan, nyilván amikor az ember egészségét nem kockáztatják ők sem (már csak az esetleges jogi marhaságok miatt sem).

2015. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!