Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » üdv! Kaphatok TAJ kártyát ha...

üdv! Kaphatok TAJ kártyát ha tartozásom van? Ugyanis ahhoz kellene, hogy kifizessem a tartozásom.

Figyelt kérdés

üdv!


A munkáltatóm évekig nem fizette a TB-met. Szeretnék most újra elmenni dolgozni, hogy kifizethessem a tartozást. De oda kell EU-s TAJ kártya, Viszont Ahhoz kell jogosultság igazolás. Na ahhoz meg kell "rendes" TAJ kártya. Amiből viszont újat kell csináltatnom mert elveszett... Megkaphatom vajon az újat így, hogy tartozásom van? Vagy ennek semmi köze hozzá?

Nehogymár az legyen, hogy azért nem tudok elmenni dolgozni és rendezni a tartozásom, mert tartozásom van! :|

Ja és az APEHnél azt mondták, hogy az utolsó becsületes cégem, ahol még annak idején dolgoztam, ki sem jelentett a rendszerből. Ugyan van TB tartozásom, de náluk még úgy vagyok benn, mint aki ott dolgozik. Pedig az már vagy 6-7 éve volt. Ez még az új TB rendszer kezdete előtt volt kicsivel.

Valaki tud erről valami érdemlegeset?

Köszi!



2014. ápr. 19. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen tudsz, menj be a legközelebbi kirendeltségbe, ott majd segítenek! Ne aggódj, ez mindennapos! Tudom, mert anya ott dolgozik. Te csak egy kártyát kapsz, amin rajta van az Taj számod, nem vizsgálják az igénylésnél a hátteret!
2014. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Most nyugodtabb lettem! De vajon az EU-s kártyát hogy kapom meg? Azt is ott? Annál sem vizsgálódnak?
2014. ápr. 19. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
EUs kártyát azután tudod igényelni ha van rendes taj számod, nem nézik hogy fizeted e. Akkor lenne gond, ha az új munkáltatód nem fizet majd utánad. Ne izgulj :) Ha pedig tartozásod van, de munkába állsz, ugyanúgy jogosult leszel minden ellátásra. Megkérdeztem anyut. Az EU kártyát pedig azonnal kiadják, várni sem kell rá!
2014. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves uram/hölgyem! :) Totál ideg voltam idáig...
2014. ápr. 19. 10:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja még azt nem kérdeztem meg, hogy ha az EU-st mindjárt megkapom, akkor ugye a simát is? Mert 1 héten csak 1 napig vannak itt nyitva. És jó lenne mindent egyszerre elintézni, ha lehet.
2014. ápr. 20. 17:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvasod-e ezt, kedves válaszadó, de kérdeznék még valamit! Azt olvasom az EU-s kártya igénylő lapján, hogy csak akkor adják ki, ha igazolom a jogosultságomat. Ma utána néztem az ügyfélkapun, és azt írja, hogy érvényes a TAJ-számom, de nincs jogviszonyom. Akkor is megkapom?

Köszi! És bocsi az ezer kérdésért! Ha egyáltalán itt vagy még...

2014. ápr. 22. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2016. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!