Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj a szövettani vizsgálat?

Fáj a szövettani vizsgálat?

Figyelt kérdés

Voltam bőrgyógyászaton és a hátamon van ilyen barna folt és a doktornő azt mondta, hogy el kell mennem a sebészetre és ott kimetszenek egy kis darabot hogy megtudja pontosabban hogy mi az. Ez van a papírra írva: Besüppedt plakk területéről próbaexcisio, szövettani vizsgálat diagnózis pontosítás céljából.

És hogy ennek hogy megy a menete? Miskolc



2014. ápr. 10. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
kivágnak egy kis részt, ha szükséges összevarrják, leragasztják, majd a kimetszett részt elküldik a szövettanra, 2-3 hét múlva érdeklődhetsz az eredmény felől
2014. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt értem eddig okés köszönöm.

Én még arra lennék kíváncsi hogy fáj-e meg hogy elérzéstelenítik legalább? Utána marad valami heg vagy valami maradandó nyom? mert akkor el se megyek

2014. ápr. 11. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

kapsz érzéstelenítő injekciót

hogy marad-e heg az a bőröd fajtájától is függ, de még mindig jobb egy heggel élni, mint heg nélkül bőrrákban meghalni

2014. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor fáj, ha az érzéstelenítőt érzékeny helyre adják, de akkor se nagyon
2014. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szövettani vizsgálathoz olyan kicsi anyag szükséges, ami nem okoz heget a bőrödön. Még érzéstelenítő nélkül sem okozna nagyobb fájdalmat, mint amikor megsérted a bőröd.

Nem marad heg.

Amikor az egész elváltozást eltávolítják, akkor igen maradhat, de az attól függ, hogy milyen mély az eltávolítandó szövet. De akkor sem vészes.

2014. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!