Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van egy anyajegyem és szeretné...

Van egy anyajegyem és szeretném leszedetni, hogyan kell ezt intézni?

Figyelt kérdés
Gondolom beutalót kell kérnem a kórházba a bőrgyógyászatra, s azon a napon mikorra kapom le is szedik?Illetve ezért kell fizetni?Dolgozom,szóval nem tudok folyton oda járkálni sajnos.Köszi
2014. márc. 29. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a bőrgyógyászhoz kérsz egy időpontot. Hozzá elmész, megmondod neki, hogy le akarod szedetni az anyajegyet. Ő meg fogja kérdezni, hogy miért (pl. volt-e panaszod, vérzett-e, viszket-e, vagy rossz helyen van-e stb.) utána megnézi egy nagyítóval, hogy tűnik-e rákosnak. Ha nincs az anyajeggyel semmi gond, akkor nem biztos, hogy fog neked beutalót adni a sebészetre, hogy levegyék. Nálunk csupán szépészeti okból nem szívesen adnak utalót, azt mondják, intézd el magánbőrgyógyásszal meg magánsebészeten, de úgy nagyon sokba kerül! Ha mégis szerencséd van a bőrgyógyásszal és ad egy beutalót, akkor SZTK-s alapon ingyen van a dolog. Utána már csak el kell a papírral sétálnod a sebészeti rendelőbe valamelyik nap, leadni a kartonozóban és kivárni a sorodat. Valószínű még aznap leveszik, ha beleférsz az időbe, de ha nem akkor adnak egy időpontot. De azt kalkuláld bele, hogy bőrgyógyásznál meg a sebészeten is lehet, hogy sokat kell várni. (Nálunk átlag 2 óra itt is és ott is.)
2014. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi.Még annyi lenne a kérdésem, hogy hova valósi vagy, csak mert mint írtad "nálunk", az lehet hogy az én lakóhelyemre is vonatkozik. :) én Bács-kiskun megye.Illetve egy magán bőrgyógyász mennyiért veszi le?Gondolom ő egyből le is szedné nem kéne órákat ott ülnöm,vagy beutalókra várni.Köszi
2014. márc. 29. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem Bács-Kiskun megyei vagyok, úgyhogy megnyugodhatsz. Lehet hogy felétek normálisabbak a bőrgyógyászok. :)

A magán bőrgyógyászati árak nagyon változatosak, de amennyire én tudom, olyan 20-40.000 forint körüli szokott lenni a műtét. Ez egy anyajegyre vonatkozik, ha több is van, akkor többszöröződik az ár. Persze előtte még valószínűleg konzultációs díjat is kell fizetni.

Azt nem tudom, hogy megcsinálják-e neked ott helyben rögtön, efelől a bőrgyógyászt kéne megkérdezni telefonon. Nekem a magán bőrgyógyászomnál például nem is csinálnak (kimetszéses) műtéteket, csak lézerkezelés van, meg vizsgálat és receptfelírás. Ha műtétre kerül a sor, akkor ír egy beutalót a sebészetre és ott veszik le. Az is lehet, hogy magán bőrgyógyász ír beutalót az SZTK-s sebészetre, de ha magántól mész, akkor ugyanúgy fizetned kell a műtétért, hiába végzik ugyanott, mint azoknak, akik SZTK-s bőrgyógyász beutalójával érkeztek.

Annyi még fontos lehet, hogyha olyan helyen van az anyajegy, ahol feltűnően látszik, pl. arcon, akkor lehet hogy plasztikai sebészeten érdemesebb levetetni, mert ott szépen dolgoznak, nem marad helye vagy csak egy kisebb sebhely. Az SZTK-n ott nem nagyon foglalkoznak vele, hogy nézel ki a műtét után, úgyhogy ha ott csináltatod, akkor valószínűbb, hogy jobban látható sebhelyed fog maradni. De persze ez a sebésztől függ, hogy ő mennyire figyel erre rá a levételkor vagy nem is érdekli.

2014. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!