Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amikor valakihez kihívják a...

Amikor valakihez kihívják a mentőt, mi történik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy elájult valaki, és hozzá jönnek ki. Vele mit csinálnak?


Kötelesek kijönni egy melegben történt ájuláshoz is?


2014. jan. 27. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát elég ciki lenne ha nem jönnének ki...
2014. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De konkrétan mit csinálnak vele?
2014. jan. 27. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Kijönnek, megkérdezik, hogy mi történt. És általános állapotfelmérést csinálnak. Vérnyomást mérnek, meghallgatják a mellkasát, pulzust néznek, esetleg ha úgy látják, vércukrot mérnek, megnézik a pupillákat. Illetve ha ezen kívül valami teendőt még igényel a beteg állapota, akkor azt megcsinálják. Ha olyan a helyzet, akkor szállítható állapotba teszik a beteget, majd pedig elszállítják a kórházba.
2014. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És még annyit, hogy akkor is beviszik, ha már teljesen jól van?

2014. jan. 27. 19:07
 5/7 anonim válasza:

Gondolom megpróbálnak a helyszínen segíteni neki. Ha a súlyos a helyzet esetleg valami baleset, akkor a náluk lévő eszközökkel segítenek, és megpróbálják stabilizálni az állapotát.

Ájulás esetén, nem feltétlenül kell kijönniük, ha a beteg magához tért és stabil az állapota, akkor adnak utasításokat, hogy mit kéne tenni, hogy jobban legyen... (és ha tényleg szükségesnek véli az orvos akkor kijönnek), és esetleg be tud menni magától is de inkább, hogy ha van vele valaki aki be tudja őt vinni, de ha valami komolyabb dolog történt beverte a fejét mondjuk, és agyrázkódást kapott akkor ki kell jönniük. Ha a helyszínen nem tudják megoldani a problémát beviszik a kórházba és ott vizsgálják meg.

Az estek igen jelentős részében ki kell jönniük a mentősöknek és meg kell vizsgálniuk a beteget.

2014. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1X ájultam el (40 fok volt ) kihívták a mentőket mire kiértek volna magamhoz tértem még én ültem ott 10 percet, mert mondták ha már kihívták akik összekapartak várjam meg mondom jó megvárom am is vérzett mindenem kijöttek vérnyomást mértek kérdezték mi történt ?evett ?ivott? alergia vagy valami én mondtam, hogy nem ettem aznap hát ez volt a baj utána kérdezték, hogy hazatudok e menni mondtam ,hogy igen bekötöztek azt mentem utamra tovább nem volt az hogy most be kell vinniük mert be kell saját felelősségedre lehet távozni
2014. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
változó, sima ájuláshoz szerintem nem nagyon megy orvos is
2014. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!