A pulsoximéter megfelelő a klinikai halál megállapításához, vagy jobb, ha a hármas módszerrel vizsgáljuk meg keringés meglétét?
Értem.Amúgy hogyha nincs légzés,akkor beáll a klinikai halál is.
Amúgy miért nem megfelelő a pulzoximéter a halál megállapítására?
A szaturációról természetesen nem állapíthatjuk meg azt,hogy a betegnek leállt a szíve,de ha egyszer nincs pulzus (a pulzuxi ezt is mutatja,ugyebár),akkor nem logikus,hogy el kell kezdeni az újraélesztést?
Ha esetleg hülyeséget mondtam volna,javítsatok kicsak nyugodtan,de ezt én így gondolom.
Amúgy csak azért gondoltam ezt ki,mert ha pl. egy feltételezett gerincsérülttel állunk szemben,akkor nem éppen a legjobb ötlet,ha a fejét hátraszegjük.Hármas észleléshez pedig ezt mek kell tegyük.Pulzoxival pedig csak ráteszed a beteg újjára,és megmondja,hogy van-e pulzus,nemde?
"Eschmark-féle műfogás!"
Ebben igazad van.Csak olyan esetben már kell legalább 2 ember,mert az alsó állkapcsot egyfolytában tartani kell a légutak szabadon tartásához.
Amúgy érdemes elmenni egy komolyabb szintű elsősegély-tanfolyamra, ha ez érdekel, mert a jogsis tanfolyamokon ló***t sem törődnek azzal, hogy tényleg megtanítsák ezeket. Ajánlom pl a Máltai Szeretetszolgálat mentőápolói vagy elsősegélynyújtó tanfolyamát ( [link]
ahol ténylegesen meg is tanítanak, komoly szinten, és nem csak a pénzt szedik belőled.
Az eschmark-féle műfogás az állkapocs kiemeléséről szól a fej hátraszegése nélkül a légút biztosítása érdekében, és elvileg ez is az összes elsősegély-tanfolyam anyagában benne kéne hogy legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!