Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás utáni "rosszullétet"...

Véradás utáni "rosszullétet" lehet valamivel csillapítani?

Figyelt kérdés
A véradás napján, egész nap kókadt vagyok, álmos, és fáradt, néha hányingerem is van, illetve megszédülök időnként, néha melegem van, néha fázok, gyengének érzem magam. Másnapra mintha kicseréltek volna, frissnek érzem magam, akár valami pihentető kúra után. A sok pihenésen és folyadékon kívül lehet valamit tenni, hogy ez a rosszullét vagy inkább csak kellemetlenség elmúljon?
2009. nov. 11. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
lehet hogy nem kéne vért adnod
2009. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne kelj föl azonnal véradás után, egyél és igyál,meg pihenjél aznap sokat a szervezeted megérzi, hogy kevesebb véred lett hirtelen, ezért vagy rosszul!Ez mindenkinél így van :) Természetes!
2009. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
véradás előtt kérjél vérnyomás növelőt és akkor nem lesz semmi bajod.
2009. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igyál 100%os narancslevet. sokat.

én nagyon nagyon elrontottam a véradásom, utána rögtön megittam egy kávét, majd elszívtam 2 cigit....hát nagyhiba volt. majdnem elájultam, minden elsötétedett és csillagokat láttam, lekellett ülnöm ott helyben az utcán egy fa tövébe (nemnéztek hülyének...) és ott ültem vagy 5 percig, mire úgyéreztem h tovább tudok menni. hazaértem jó sokára, lefeküdtem, majd hozattam narancslevet, azt vedeltem és hamar rendbejöttem. (aznap nemgyújtottam rá többet:D)

2009. nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
azonnal enni kell utána!!! illetve szedj be vastablettát, és C vitamint, mert a vas felszívódását az segíti, igyál kicsit később vörösbort, mert az vérképző, és keress rá a vérképző ételekre-italokra, abból vegyél magadhoz minél többet. szerintem édesség is mehet, hiszen cukor. tesóm ott helyben kapott hotdogot a dokiktól :D
2009. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én eddig nem voltam ilyen rosszul mint most. Valahogy nem esett jól a szervezetemnek. Nem is volt semmi baj, amíg el nem indultam haza a kórházból (kb háromnegyed órával véradás után), szakadt az eső, és 15 percet álltam a buszra várva. Hirtelen fejzúgás, éreztem hogy megy ki belőlem az élet. Nyilván ott rontottam el, nem kellett volna ennyit ácsorogni, le kellett ülnöm a vizes padra hogy kicsit magamhoz térjek. Azóta hányingerem volt, úgyhogy csak pár falatot tudtam enni, és ledőltem aludni ahogy hazaértem. Délután ettem csomó csokit, ittam 100%-os gyümölcslevet, illetve pár szendvicset is sikerült lenyomnom, csak ezeket találtam itthon, c vitamint is vettem be, úgyhogy most már kiválóan vagyok!! :) Még egy kérdés! 500 mg-s c vitaminunk van itthon, minden nap beveszek belőle egyet, ha beteg vagyok 2-őt. Vegyek be ma is még egyet, vagy igazából felesleges?
2009. nov. 11. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok Sör :)) de csak utána! A szédülékenységet okozhatja a vér alacsony vas tartalma is, érdemes elmenni vas meghatározásra. Én bősz véradó voltam, de hasonló gondokkal küzdöttem, egy sima laborvizsgálattal kimutatták a vashiányt és ki is szuperáltak miatta. Az egész vasút a vashiányos vasutason röhögött :)
2010. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ma voltam véradáson és levétel után kb. 10-15 perccel hányingerem lett. Pár másodpercre olyan volt, mintha elvesztettem volna az eszméletem.

Még ez is normális?

Ez volt az első véradásom.

2011. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem nincs vashiányom (már voltam vérvételen egyszer emiatt, nem is olyan rég). Tél és tavasz elején nem tesz jót a szervezetemnek a véradás, erre már rájöttem, ilyenkor plusz vitaminokkal is segítek kicsit az átállásra a szervezetemnek, vért adni pedig csak akkor megyek, ha már úgyérzem átállt a szervezetem erre az időjárásra.

Egyébként rájöttem, hogy közvetlenül véradás előtt jól be kell kajálni, nem elég az ápolók által emlegetett "pár falat", meginni legalább fél liter folyadékot, illetve megszoktam kérni az ápolót, hogy hagy maradjak még fekve pár percig mielőtt felállok, és így utána már semmi bajom nincs. Ez az eszméletvesztés is természetes, ájultak el már mellettem is, de a véradós orvos azt mondta nincs gond, ez normális. Én akkor éreztem ilyet, amikor fekve nem éreztem hogy gond lenne, de amikor hirtelen felültettek, akkor akadt egy kis gond, ezt viszont megkerültük azzal, hogy maradok egy kicsit nyugiban mindig :)

2011. ápr. 3. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!