Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért baj az ha valaki pihenön...

Miért baj az ha valaki pihenönapon van táppénzen?

Figyelt kérdés
Olyan beosztásban dolgozom amikor a hétfö-kedd pihenönapom, helyette hètvégén kell dolgoznom. Már napok óta lázas vagyok, ma reggel is 38 feletti a lázam. Olyan gyenge vagyok hogy a dokihoz sem tudtam elmenni. Felhívtam, rendes volt, mondta hogy ilyen lázasan ne menjek be a rendelöbe, kiír mától táppénzre. Hívtam a munkahelyem hogy ez van beteg vagyok. Ok. Erre fél óra mulva hív a munkahelyem hogy ne a pihenönapomon legyek táppénzen hanem szerdától! Miért is?
2013. okt. 14. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert így nekik arra a 2 napra is kell fizetniük (évente 15 nap betegszabit a munkáltató fizet), attól függetlenül, hogy pihenőnapos vagy.
2013. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már táppénzre vett az orvosod, nem tehetsz mást, nem lehet visszavonni.

Ha neked hétfő és kedd a pihenőnapod, arra nem kell majd a munkáltatódnak fizetni, hiszen ez olyan, mintha nekem hétvégére fizetnének. Lehet, hogy 5 napot leszel táppénzen (hétfő-péntek), de csak szerda-péntekre fizet a munkáltatód.

2013. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor mi a bajuk azzal hogy a pihenönapjaimon leszek táppénzen? Vmi olyasmit mondott az irodavezetö hogy ha a pihenönapjaimon vagyok táppénzen akkor azokra a napokra kevesebb pénz jár.
2013. okt. 14. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!