Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Komolyan ez a magyar egészségü...

Komolyan ez a magyar egészségügy? Hogy az orvos szájába kell rágni hogy bajom van?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen hogy ez a magyar egészségügy. Nyugtassatok meg, hogy ez csak itt kisvárosban van igy. Voltam orvosnál több mint két hete küldenem kellett székletmintát ma bementem hogy vane eredmény, nagy nehezen megtalálták és kiderült h nem virus(ergo nagyobb bajom van mint egy kis virus) erre az orvos nem adna beutalot sehova, nekem kellett kb könyörögnöm hogy szentesre mennem kelle? (ott van legközelebb korház) erre a válasz: ahogy gondolod, te tudod.

ez micsoda? Tényleg kiveri nálam a biztositékot. Ez elött decemberben mentem ügyeletre mivel ugy begörcsöltem hogy nem birtam felkelni. Este 10 ora volt erre benyögték hogy johogy nem már éjfélkor megyek. Aztán másnap a sürgösségin mindenképpen bizonygatták hogy terhes vagyok(nem voltam még fiuval hiába magyaráztam) akkor is erösködtek.Persze tudom hogy sokan szoktak hazudni, de egyszerűen ez...

Másik városban pedig mesélték hogy elküldtek egy lányt vakbéllel korházba amikor petefészekgyulladása volt.Komolyan ez a magyar egészségügy? Hányok ettöl..


2013. okt. 7. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Ne hergeld magad, felesleges. Jobbulást kívánok.
2013. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ez a magyar egészségügy, nekem eddig jó tapasztalataim vannak, pedig hipochonder vagyok, és "passzióból" járok orvoshoz.
2013. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vidéken elég érdekese dolgok vannak
2013. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De aztán adott beutalót

Gondolom urológiára

2013. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Decemberben mikor felkelni nem tudtam igen, adott beutalot. Most nem. Leirt egy nevet egy cetlire és hogy keressem meg valahogy a számát aztán majd lesz valahogy..:/

köszönöm a jo kivánságot:) Remélem nincs nagy gondd.

2013. okt. 7. 21:34
 6/8 Bárzsing ***** válasza:
Vannak itt is jó és rossz szakemberek, mint minden területen. Én főleg a háziorvosoknál veszem észre, hogy kevesebb a jó szakember, pedig az az első szűrő, nekik kéne a legjobbnak lenni. Te sajnos épp nem a legjobbakat fogtad ki, vagy épp nem voltak jó passzban. Viszont az utolsó történeten nem tudom, miért kellene felhúznia magát bárkinek is. Az orvosnak sincs röntgenszeme, hogy megállapítsa, a vakbele gyulladt valakinek, vagy a petefészke. Nyilván miután felvették, kiderült a képalkotó alapján, mi a baja.
2013. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sőt, még olyanabb:

Háziorvos: a 11 éves kisfiú csak azért panaszkodik hasi fájdalmakra, mert nem akar iskolába menni - 2 nap múlva bevitték a szülei a GYEK-be, ahol azonnal megoperálták: vakbélgyulladása volt.

Megyei kórház: 4 óra várakozás (a papírok beadása után 4 óra) lecseszték a beteget, hogy miért nem ment röntgenre. Ja, hogy ők nem adtak hozzá papírt...

Ügyelet: orvos nincs (betegnél van), az asszisztens nem tudja hogy lássa el a sérültet, az orvost nem tudja felhívni, hogy mikor ér vissza.

Stb, stb....

2013. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérlek,ne általánosítsatok! Mint az élet egyéb területein is vannak jobb és vannak gyengébb szakemberek. Viszont az általánosítással azokat sértitek a legjobban,akik a legnagyobb tudással és odaadással dolgoznak. Vannak ilyenek! Sőt szerencsére többen vannak. Ha nem így lenne,sokkal több ember halna meg.

Kedves kérdező,te kérjél nyugodtan beutalót gastroenterológiára,menj el urológiára,nőgyógyászatra(ezekre nem kell beutaló)ha időnként ismétlődően vannak ilyen panaszaid.

2013. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!