Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs tb ellátásom, így nem...

Nincs tb ellátásom, így nem tudok orvoshoz menni, illetve nem fognak ellátni igaz? Ha rendezem az Apehnál visszamenőleg, akkor mennyi idő után mehetek orvoshoz, mi ennek a pontos menete?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Mehetsz orvoshoz, és el is fognak látni, akkoris ha nyakad töröd és műteni kell, akkoris ha csak influenzás vagy és megvizsgálnak, csak annyi a különbség hogy kiszámlázzák neked a teljes árat ami bizony nem olcsó. Nem akarok hülyeséget mondani, de pl egy orvosi vizsgálat tb-vel ingyen van, tb nélkül meg vagy 3ezer.

És a gyógyszereket is teljes áron tudod csak megvenni, mondjuk 500 forintos TB-s ár helyett kb 2500ért meg ilyenek.

2009. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Amit az első írt.

2. Nekem fél évig nem volt tb-m és nem kellett visszamenőleg fizetnem, de úgy tudom, vannak esetek, amikor ki kell fizetned. ezt majd az apehnál kell megkérdezned.

Azzal kapcsolatban, hogy mikor lesz újra tb-d, elvileg valami 2-3 hét míg bevisznek a rendszerbe, de nekem azt tanácsolták, hogy az igazoló papírt amit kaptam vigyem be az orvoshoz megmutatni, hogy folyamatban van a tb-m és fizetem a csekkeket és akkor nem számláznak ki semmit se utólag.

2009. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2007.04.01-től kezdődően kötelező befizetni a hátralékot, mert 5 évre visszamenőleg ellenőrizhetik. Nekem is volt tetemes tartozásom, be is fizettem, majd 1 hétre rá mentem orvoshoz. Hát nem pirosat jelzett a gép? Kiderült(amit elfelejtettek közölni az APEH-nél), hogy be kell menni a megyei OEP-be is az 1011-es másolatával és a befizetési igazolásokkal, és ott aktiválják a biztosítást. Az APEH-nél mindenre kérdezz rá, legyenek szájbarágósak, különben nagy szívás az egész. Maguktól sok mindent kifelejtenek.
2009. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Én direkt rákérdeztem, hogy ki kell e fizetnem a kieső időt és nekem azt mondták, hogy nem kell.

Szóval a lényeg az, hogy a kedves kérdező ne felejtse el megkérdezni.

2009. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Ne aggódj, csupa hülyeséget írnak az előttem szólók, nem számláznak ki neked az égvilágon semmit, csak az orvos, miután rendesen ellátott, gyógyszert felírt stb. megkér, hogy alkalomadtán menj el az apeh irodába és nézz utána a jogviszonyodnak. Ettől kezdve vagy elmész, vagy nem, következménye annak sincs, ha nem foglalkozol tovább az egésszel. Visszamenőleg meg pláne nem kell fizetni, ha nem buktatod le saját magad. Elmész az apeh irodájába, kitöltöd a papírt arról, hogy következő hónaptól magad után fizetnéd a tb-t, megkapod a csekkeket, aztán fizetgeted. Barátnőm másfél évnyi nemfizetés után nyár elején döntött úgy, hogy inkább rendezi, júniustól fizeti maga után, és a kutya nem foglalkozott azzal, hogy előtte volt biztosítása vagy sem.
2009. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem érzem hülyeségnek a saját tapasztalataimat, pláne úgy, hogy ugyanazt írtam le kb mint a kedves 20:39-es, de nem baj, már megszoktam, hogy ezen az oldalon mindenki csak hülyézni tud.
2009. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
És kiszámlázták neked a kezelés árát? Merthogy leokéztad, amit az első írt. Ezt meg kétlem, mert a törvények csak a meg nem fizetett járulék utólagos behajtását teszik lehetővé, a gyógykezelés költségeinek a kiszámlázását nem. Akár van biztosításod, akár nincs, az orvos köteles ellátni, és az ellátásért nem kell fizetned utólag sem. Amikor az egész még csak törvénytervezet volt, akkor létezett olyan verzió is, hogy akinek nincs biztosítása, az fizesse a kezelést, de nem az lett a győztes befutó.
2009. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"2007. áprilisig visszamenőleg behajtható a magyar járulék függetlenül attól, hogy volt-e orvosnál, vagy nem.

A hátralékot nem kötelező befizetni, ám azt 5 évre visszamenőleg ellenőrizhetik, elmaradás esetén az elmaradt járulék és pótdíj megfizetésére kötelezhetnek."


Ha belegondolsz, ennek van értelme. Ha működhetne úgy a TB, hogy csak befizeted a 4500 Ft-ot és máris kapod az ellátást, akkor mindenki ezzel trükközne. Nem fizetnének egy fityinget sem, csak akkor, amikor szükségük van orvosi ellátásra. Pl tavaly 1-szer voltam beteg, akkor elég lett volna egyszer befizetnem a TB-t arra a hónapra, máris kaptam volna az ellátást.

Pont azért kell visszamenőleg is fizetni, hogy a sok ingyenélő miatt ne emelkedjen a TB díja azoknak, akik rendesen fizetnek.

Na mindegy, a lényeg az, hogy nem kell fizetned, de ráfázhatsz. Ha APEH-os lennék és azt látnám, hogy x ideig nem volt munkaviszonyod, de csak x idő után jelentkeztél be TB fizetésére önerőből, akkor nem nehéz kisakkozni, hogy arra az x időre te nem fizettél TB-t, ergo van hátralékod. Nálam is pontosan látták, hogy mettől meddig volt munkaviszonyom és biztosításom, amire az ügyintéző rögtön fel is hívta a figyelmem.

2009. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20:49 Olvasd el jobban amit írtam és rájössz a válaszra. Figyelmetlenségből se jó dolog hülyézni.
2009. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Itt nem arról van szó, hogy minek van ill. lenne értelme, hanem hogy a gyakorlatban hogy működik az adatnyilvántartás terén még mindig igencsak gyenge lábakon álló rendszer. Márpedig a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy felesleges az ilyen kérdések feltevőit halálra ijesztgetni, mert nem eszik olyan forrón a kását.

Van olyan ismerősöm, akinek évek óta következetesen zöldet mutat a rendszer, pedig soha nem fizetett egy fityinget sem, és munkanélkülinek sincs regisztrálva. Nekem nyáron ragyogó vöröset mutatott, pedig elméletileg közalkalmazottként az állam fizeti utánam a tb-t a fizetésemből. Megkért a doki, hogy nézzek utána, nem foglalkoztam vele, azóta sem ért semmilyen szankció, pedig ez lassan féléve volt.

2009. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!