Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem hajlandó beutalót...

Miért nem hajlandó beutalót írni a körzeti doktornő?

Figyelt kérdés
2012 májusában voltunk utoljára a gyerekkel.Most ellenőrzésre kell menni.Alapból kértem beutalót,amit a doki el is utasított.Fölhívtam az Sztk-t,hogy időpontot kérjek és szóltak,hogy ne felejtsek el beutalót kérni.Mondtam kértem,de nem ad a doki.Válasz,hogy ha 6 hónapon belül megyek,akkor nem kell,de egyébként az OEP követeli.Ma férjem indulatosan követelte a beutalót,de megint elhajtotta és mondta föl lehet menni az Sztk igazgatójához a panasszal.

2013. júl. 17. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor fel kell menni panasszal az sztk igazgatóhoz,vagy akihez tartozik.


Előző háziorvos nekünk is ilyen volt,beutalót úgy adott mint aki szivességet tesz,volt amit megtagadott,így bepanaszoltam,meg is büntették.

Kerestem normálisat,szerencsére szabad orvosválasztás van.

2013. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha rajta van a papíron, hogy ellenőrzésre kell menni bizonyos időközönként, akkor milyen jogon nem ad beutalót, vittétek neki azt a papírt, amit ott adtak?

Talán nem kell menni, csak te szeretnéd vinni a gyereket és azért nem ad?

2013. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annak idején azt mondta a orthopédus,hogy amikor rendesen jár a gyerek,akkor vigyük vissza ellenőrzésre (17hónapos).Az előző leletet elrakta a doktornő a kartonjába és nem akartam ennyire belemenni a részletekbe.A doktornőt nem érdekli mennyi idő telt el.Azt mondja,ha ők hívták vissza,akkor nem kell papír és kész.

Azért furcsállom,mert az én dokim olyan,ha ÉN megyek,hogy a férjemnek ez és ez a baja és írjon már egy beutalót ide,vagy oda,akkor nem akadékoskodik hanem megírja.Persze megkérdezi mik a tünetek,vagy miért kell,de nem problémázik.

2013. júl. 17. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudok más megoldást, mint azt, hogy az orthopédus írjon neki egy papírt, hogy kell tőle beutaló, bár én is furcsállom, hogy beutalót kér, ha ő rendelt vissza, talán valami új szabály.
2013. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én átmennék egy másik gyerekorvoshoz, ha van lehetőséged, akkor kérd át a gyermek kartonját másik doktornőhöz.
2013. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

El vagytok tévedve!

Háziorvos oda adhat beutalót, amit vizsgálatot ő indikál, ezt az orthopédiát, pedig az ortopédus indikálja nem a háziorvos, tehát ha már voltatok is nem kell beutaló.

Sőt sehova nem kell már beutaló, ahol előzőleg jártatok, csak az előző papír, mindegy, hogy mikor voltatok utoljára.

Kb. 1 éve változott a jogszabály, rendelők, kórházak előszeretettel mondják, hogy kell beutaló, mert nekik úgy jó, vagy lusták az aktuális jogszabályt megnézni.

2013. júl. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig kell beutaló.

Múlt héten voltam vizsgálaton,és a papiron rajta van,ha fél évnél korábban megyek vissza,akkor elég a régi leletek,ha fél évnél később,akkor beutaló kell.

2013. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell beutaló!!!!

Gyerekorvos mellett vagyok asszisztens, és sajnos a szülőket hülyítik a szakrendeléseken, oda szoktuk adni a jogszabály kivonatát, hogy vigyék el a szakrendelésre, ne erre már nem kötekednek egy szakrendelésen sem.

DE nem sokára linkelek jogszabályt, ahol leírja.

2013. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A beutalás nélkül igénybe vehető ellátások és a beutalásra jogosult orvosok


[Az Ebtv. 13-17. §-ához és 18. §-a (1) bekezdéséhez]



(6)42 A szakellátásra beutalt biztosított ismételt orvosi beutalás nélkül jogosult igénybe venni a járóbeteg-szakellátást, ha annak keretében ismételt ellátása orvosszakmai szempontból indokolt. Az ismételt ellátás indokoltságát a járóbeteg-szakellátás orvosa rögzíti a biztosított egészségügyi dokumentációjában, és erről írásban tájékoztatja a biztosítottat, azzal, hogy ez nem érinti az ellátás beutaló nélkül történő igénybevételének jogosultságát.

2013. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez még lemaradt:


[link]

2013. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!