Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért a hátukon fekszenek...

Miért a hátukon fekszenek általában a betegek a kórházakban?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Hason nem tudnak feküdni, mert belefulladnának a saját hányásukba (tegyük fel), ill. ha lélegeztetőn lennék, akkor elég kényelmetlen lenne a páciensnek a cső.


Oldalukon meg nem tudnak feküdni az eszméletlen páciensek :)


Gondolj bele a nagymellű nők helyzetébe, vagy a sörpocakosokéba, vagy a kövér emberek helyzetébe!)

2013. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindig oldalt feküdtem :D
2013. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gépek miatt meg valakinek úgy kényelmes. Én mindig össze vissza keresztbe fekszek :D
2013. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Általában a hozzáférhetőség miatt.

Eszméletlen beteget intenzív osztályon szoktunk az oldalára mobilizálni, ha állapota megengedi. Henger párnával ki lehet támasztani a hátukat, ezzel nem teljesen, de valamelyest oldalra lehet őket billenteni. Bizonyos mérésekhez, vizsgálatokhoz viszont hanyatt kell feküdni egy ideig.

Az első válaszolónak üzenem, hogy hasra fordítva is lehet lélegeztetni a betegeket, akik altatva vannak - ez nagyon súlyos állapotban, úgynevezett ARDS-ben fordul elő. Ekkor a tüdő hátsó felszínén lévő alveolusok kinyílnak, melyek nagyobbak és jelentősen javul a lélegeztethetőség. A beteg kényelme ebben az esetben mellékes, hiszen az életéért küzdünk és altatószer, ill. kábító fájdalomcsillapító folyamatos adagolása történik. Ennek természetesen meg van a protokollja, hogy hogyan kell ezeket a betegeket elhelyezni/ápolni.


Az ideális az lenne, ha mindenhol forgatva lennének a betegek (természetesen a magatehetetlenekre gondolok, hiszen a többiek tudnak pozíciót váltani), de ez nem mindig kivitelezhető.

2014. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "nagy mellű nők, sörpocakosok, kövér emberek" kategóriájában épp hogy tanácsos lenne nem mindig a hátukon feküdni, mert a súly nyomást gyakorol a rekesz izomra (mely a legnagyobb légzési segédizmunk), mely felületessé teheti a légzést (az alsó tüdőlebenyek kiesnek a légzésből és folyadékkal/váladékkal telhetnek meg), mely tüdőgyulladást eredményezhet. Ezért is nem lenne szabad főleg az idős és a fentebb említett betegeket laposan fektetni, hanem legalább 30fokban megemelni a fejvégüket.
2014. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!