Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire lehet veszélyes egy...

Mennyire lehet veszélyes egy régóta begyulladt lábköröm?

Figyelt kérdés

Már régóta küzdök vele,mert már vágták ki és nagyon félek tőle.Viszont muszály rászánnom magam,mert már véresen váladékozik és nagyon fájdalmas.Lehet ebből nagyobb baj?

Illetve helyi érzéstelenítés helyett lehet kérni altatással?Nem mély altatásra gondolok!Köszönöm!


2009. okt. 5. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Belehalhatsz.

Lehet kérni altatást, de az veszélyesebb, mint az érzéstelenítés. 1% esélyed van, hogy nem ébredsz fel.

Viszont lehet kérni olyan érzéstelenítő koktélt is, amiben nyugtató is van. Onnan kezdve olyan nyugodt leszel, hogy akár fűrészelhetnek is :-) azzal együtt, hogy fájni sem fog.

2009. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Jaj mekkora hülyeséget írtál, első....


Dehogy halsz bele ne hülyéskedj már. Altatást ne is kérj mert kiröhögnek. Csak helyi érzéstelenítéssel csinálják. Nekem 6 évig volt begyulladva, és az utolsó 5 évben tiszta genny és vér volt állandóan. Semmi bajom nem volt, nem kaptam vérmérgezést meg ilyenek. 2szer volt kisműtétem, mindkétszer visszanőtt. Harmadjára lézerrel szedték ki. Azóta nincs problémám!

2009. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: nem azt írtam, hogy mindenképpen belehal.

BelehalHAT. Ez a kockázata. Ennyi.

2009. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!:)Nekem is állandóan visszanőtt,hiába szedték ki többször.A lézerest hol csinálták?Mennyiért Hogyan működik?Fáj?

Köszi mégegyszer!!!

2009. okt. 5. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:

De hogy hal bele? Ha elmagyarázod, elismerem. De így elképzelni sem tudom.


Nos nekem azért nem nőtt vissza a harmadik műtét után, mert nekem a körömágyat is kivették azon az oldalon. Nem az egészet, tehát van körmöm, sőt azt kell mondjam hogy a körömágy kivételével ez lett a legszebb köröm a lábamon! Csak a bal oldalán vették ki, olyan mintha mindig szépen le lenne vágva, semmi nem látszik! És így nem tud soha többé visszanőni!


Kb 7 éve csinálták, Debrecenben, magán-lézersebészeten, 8ezer forint+2ezer zsebbe. Azóta már biztos drágább.

A kezelés nem fáj, semmit nem érzel, de az injekcióba belepusztultam majdnem annyira fájt! De utána rögtön elzsibbadt. Utána sem fáj, csúnya látvány a nyitott tátongó seb, aminek 3 hónap (!!) kell hogy összeforrjon, de nem fájt soha! Vigyáztam rá és becsülettel tisztogattam.


A szike semmit nem ér. Ez a lézer nekem megoldotta a gondot hálistennek!

2009. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is évek óta (15éve) van problémám a lábujjammal. Állandóan levették, kinyesték a körömágyat, lesavazták. Máskor lézzerrel vagdosták, és semmi de semmi változás. Na én már teljesen tanácstalan vagyok, és iszonyat elegem van. Fájdalmas beavetkozások és semmi eredmény.
2009. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell kivágatni a körömágyat. Ha az benne marad, újra és újra vissza fog nőni. Én már saját magamon tapasztaltam!
2009. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát de azt mondják, hogy kivágják. Aztán meg semmi változás.Ezért nem értem.
2009. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom! Már kétszer kivágták tövig a bal nagylábujjamon a körmömet és azt mondták, azon a részen már nem fog visszanőni. De visszanőtt! Ellenben nem tapadt le és alatta mindig nedves marad zuhi után, ami ugyebár kitörölhetetlen, így aztán szinte állandóan gombás az a körmöm. Ha elegem van, nekiesek és a le nem tapadt részt levágom, akkor szépen megszabadulok néhány hát alatt a gombától is, de a körmöm formája ilyenkor undorító, ezért csak ősztől tavaszig van így. Aztán, ha hagyom megint nőni, akkor hamarosan jön a körömgomba és a benövés. Rettenetes!
2009. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy nagyon jó dokival,aki azt mondta,hogy sajnos ennek még sem az okát,sem a gyógymódját nem tudják.Van,akinek akár 15 x is ki kell vágni és utána is visszanő,van akinek 3 után soha többet.Van akinek szülés után elmúlik,van akinek utána lesz rosszabb.(nekem utána lett rosszabb,azóta folyamatosan gyulladásban van.)

Egyébként pénteken megyek kivágatni,de már ha rágondolok is a víz ver,mert az az injekció nagyon borzalmas,ahogy csontig nyomják:S

Jó volna már túl lenni rajta!

2009. okt. 10. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!