Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS, Megégettem a karom...

SOS, Megégettem a karom olajjal, felhólyagosodott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Talán így hamarabb tudok választ kapni, mint ha keresgélek tovább!


Tegnap lecsapott az olaj az alkaromon, és másnap reggelre felhólyagosodott! Lett négy hólyag, amik nem néznek ki annyira csúnyán, egy nagyobb van, és két egészen kicsi, egy pedig a kettő között! Víz alá tettem, és írixel befúlytam, most kamillavirág krémmel kenem!


Orvoshoz el kel e mennem, vagy mikorra fog elmúlni, mire számítsak????????????? Köszönöm előre is, ha segítetek!!!!



2013. máj. 6. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogj egy jégakkut, vagy mirelit borsót vagy valami fagyasztott dolgot, csavard egy pl. törölközőbe és tedd rá, miután bekented körömvirág vagy kamillavirág krémmel. Holnap vegyél rá Azulenol kenőcsöt, azzal kend (égési és fagyási sérülésekre való).

Egy hét minimum mire elmúlik.

2013. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jégkockát kell rá szorítani. Fogd konyharuhábaa jeget, és úgy. Amíg csak van a jégből, max 20 perc alatt olvad el. Lehet kettőt is egymás után. Mekkora a sérült felület?
2013. máj. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha frissen szorítottad volna rá, akkor nem egy hét, hanem fél óra lett volna.:)

Így is lehet elég 1-2 óra a közvetlen jegeléseel, ha kicsi a sérülés.

2013. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ami fel hólyagosodott, az egy ujj nagyságú, ebből van négy! És olyan két ujjnyi piros folt van mellette!
2013. máj. 7. 23:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ujj? Mármint hogy? olyan hosszúkás is, mintha az ujjadat ráfektetnéd?

Lényeg, hogy van akkora jégkockád, ami befedi az egész felületet vagy legalább a felét, harmadát? MErt ha sokkal nagyobb a felület, akkor meg kell mutatni orvosnak. Attól még jegelhetsz, csak az a méretű égés már az egész szervezetre hat, ezért lásson valaki!

2013. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, új helynyi, ebből van három!
2013. máj. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!