Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövény műtét mennyire...

Orrsövény műtét mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Adnak előtte kábítást vagy esetleg lehet altatásban is kérni? Vagy ki lehet bírni teljesen éberen is? Semmit nem tudok róla, egy ismerősöm mondta hogy nagyon rossz.
2013. ápr. 29. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt, nem altatásban történt. Az orrsövényem minkét oldalára adtak be érzéstelenítő injekciót a bőr alá. Hirtelen megnőtt az orrom azt éreztem, valamint egy kicsit recsegett, amint elvált a bőr a porcos alaptól. Fájdalmat nem éreztem, amikor a porcot húzta ki azt éreztem, hogy na most egy beakadt fiókot húznak ki a fejemből. Nekem csontot nem sokat kellett eltávolítani.

Ott rögtön vagy félméter gézcsíkot tömtek fel mindkét orrjáratba, ami át volt itatva hámosító krémmel, majd parittyakötést tettek fel. Ezt , amikor átvérzett magamnak cseréltem. Első éjszaka kint csináltam én is a nővérekkel a másnapi műtéteseknek, na meg magamnak a parittyakötés utánpótlást. Nem tudtam aludni mivel csak a számon kaptam levegőt, a második éjszaka 2x 2 órát aludtam, nagyon fáradt voltam már. Utána még egy éjszaka volt aztán végre kihúzták. Mint egy varázslás, a fene gondolta, hogy ennyi géz elfér az ember orrjáratában.

Nem volt vészes az egész, de azért még egyszer nem szívesen vállalnám be. Viszont ha igen fele annyit sem idegeskednék , mint előtte. Igaz én elég izgulós vagyok...

2013. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen lehet altatásban is kérni és szinte mindenhol aba csinálják. Nekem 12 éves koromba is altatásba és anyámnak is altatásban végezték most és igen elöte adnak injekciót a korterebe majd a mütöbe nekem maszkot raktak az arcomra azzal altatak anyám meg valami csövet beszélt ugy altaták. Na én legalább megasztam ezt a fázist D
2013. szept. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!