Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 19 évesen elaltatnak mandulamű...

Csilla017 kérdése:

19 évesen elaltatnak mandulaműtét közben?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál és azt mondta hogy ki kell vetetnem mert rendszeresen begyullad! Amint lelohad a gyulladás mehetek a műtétre de nagyon jó lenne tudni hogy elaltatnak vagy sem, mert akkor úgy készülök!

2013. ápr. 8. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A magán kórházakban elaltatnak mandula műtét közbe,ha kéritek! nézz utána
2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérheted, hogy altassanak. Engem is 19 évesen műtöttek decemberben. Nem kértem altatást, kb. 30 perc az egész, végig baromkodtuk a dokival. Persze műtét után fájt, de ezen az altatás sem segít, sőt azt mondják, hogy úgy nehezebben gyógyul. Nem akarlak lebeszélni az altatásról, de sokat dobott az önbizalmamon, hogy nem altattak! :)
2013. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek hogy ébren kellene maradnom! Persze ha nem fognak altatni nem tudok ellene mit tenni, de nyugtalanító hogy "végignézzem" az egészet!
2013. ápr. 8. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kéred, altatnak. Engem nem magán kórházban műtöttek. De az orvosom megmondta, hogy az sok plusz vizsgálat, ill. nem volt sok választásom, mert nem kaptam volna, csak 2013-ra időpontot altatásra, de nekem fontos volt, hogy 2012-ben lezárjuk. Nagyon féltem, aztán rájöttem, hogy ez minden, csak nem nagy cucc... De persze Te ismered magad! Annyi még, hogy ha altatnak 2-3 nappal is többet fektethetnek bent (legalábbis nálunk így van), ami szintén nem vonzó.
2013. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én direkt nem kértem altatást, mert tudatában akartam lenni, mi történik velem. Akkoriban volt az a pár altatásos mandulaműtét halál. Jobban is tettem, hogy nem kértem, mert műtét után közvetlen, amikor kitoltak a szobába, majdnem elvéreztem. Rosszul varrtak össze, ezért ömlött a vér. Egy nővér sem nézett rám, én csengettem, hogy valami nem oké. Lehet, ha altatnak, akkor olyan kába lettem volna, hogy észre sem veszem, vagy végigalszom. Miután szóltam, azonnal visszatoltak a műtőbe, duplán összevarrtak.
2013. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Előző vagyok. Te tudod, hogy szeretnéd, én mondjuk ilyen mandula, vagy fogműtét esetén biztos nem kérnék altatást, ha nem muszáj. Bármit leszívhatok akár. Egészen más, mint mondjuk egy térdműtétnél.
2013. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Uram isten! Akkor biztos hogy nem kérem az altatást! Nagyon félek én is a halál miatt mert egy időben rengeteget hallottam a hiradóból hogy meghaltak mandulaműtét közben/után! De ebbe bele sem gondoltam! Csak megrémiszt a tudat, hogy "végignézzem" az egészet!
2013. ápr. 10. 22:16
 8/9 anonim válasza:
Nem akartalak megijeszteni, ne haragudj, csak jobb ha tudod, hogy ez is benne van a pakliban. Altatás nélkül sem kellemes, az biztos. Látni nem látsz semmit. Csak nagyon kellemetlen.
2013. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy fül orr gégész ismerősöm megkérdeztem és azt mondta jobb ha altatásban vagyok műtét közben szóval úgy döntöttem altassanak pénteken megyek vissza a gégészhez időpontot kérni a műtétre és az előtte való vizsgálatokra! Szóval egyenlőre még nem aggódom! De akkor biztos hogy fogok! De reménykedem hogy minden rendben lesz!!
2013. ápr. 14. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!