Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyben jártasok:...

Egészségügyben jártasok: mindenképpen ki kell venni az epekövet? . Akkor is, ha nincsenek görcsök?

Figyelt kérdés
ultrehang kimutatta, de csak megelőző jelleggel kerestem fel. (3db 2cm átmérőjű). Bármilyen alternatív megoldást szívesen hallanék a műtét helyett!!!

2013. márc. 21. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Basszus! Az 5. és 6.- ról beszélek.

A 7. én vagyok :)

2013. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a kő, akkor megindulhat, és elzárhatja az epevezetőt, aminek akár akut hasnyálmirigygyulladás is lehet a következménye. Abba meg bele is lehet halni.

Ha meg nagy a kő, és sokáig bent marad, akkor epehólyagrákot lehet kapni, abba meg méginkább bele lehet halni, elég rossz prognózisú fajta.

Sebészet gyakon láttam is egy olyan bácsit, akinek epehólyagrákja volt, mert sok éve epekő volt a hólyagjában, de nem akarta kiszedetni, mert nem okozott gondot...

2013. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet valahogy "feloldani" a követ(?)
2017. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszerrel
2017. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!