Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérmérgezés égés esetén?...

Vérmérgezés égés esetén? (lejjebb nézzétek meg, kérlek nagyon fontos! )

Figyelt kérdés
a lényeg annyi, hogy megégettem magam cigarettával a bal vállamon. nem tudom hogy milyen mély, de azt tudom, hogy fehéra seb és a közepén egy barnás-zöldes folt van. A seb nem vérzett. A piros csíkot 2 órával az eset után nem tapasztaltam, de nagyon tartok tőle. lehetséges, hogy ettől valami komolyabb gond legyen? kérlek írjatok nagyon nagyon fontos. nem tudom mikor kaptam tetanuszt.
2009. szept. 13. 04:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A vérmérgezés akkor állna fenn, ha a vérármba kerül jó sok baci. Namost. A cigiben max. nikotin van és mivel ég , ezért valszeg nincs rajta olyan sok baci. Ha ilyen történik, avagy vágás vagy égés, lehetőleg azonnal víz alá kell tenni, vagy egy vizes valamivel áttörölgetni. Kisebb vágás, sérülés esetén nem szükséges az alkohol, de nem árt. Mármint a sebre! :)

Ha pedig nem indult el a vörös vonal, akkor nincs vérmérgezésed. Azért figyelgesd!

2009. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! én is kerültem sokszor érdekes helyzetekbe meg csináltam sok hülyeséget aztán utána meg féltem hogy mi van ha vérmérgezésem lett( felvagdostam a kezem meg ilyenek).


figyeld a piros csíkot, vagy ha a seb nagyon ronda akkor menj orvoshoz.

2009. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit a köznyelv vérmlérgezésnek nevez az a szepszisnek nevezett kórkép amikor a fertőzés nem egy szervre lokalizálódik hanem az egész szervezetet érinti. A piros csík a tetanusznál attól van , hogy begyulladnak a nyirokutak.


Az égési sebek hajlamosak a felülfertőződésre de csak akkor ha nagyon nagy területet érintenk.


Tetanusznak akkor nagy a rizikója ha földdel szennyeződik a seb.


Szóval szerintem ne izgulj.

Ha valamit akarsz tenni akkor jódozd be a sebet és ragaszd le sebtapasszal.

2009. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!