Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kettős személyiség vagyok?

Kettős személyiség vagyok?

Figyelt kérdés

Nos,többember szerint az vagyok.Pl. valakivel nagyon jóba leszek,elmondom nekik,hogy ne haragudjanak,ha 1x igy,másszor pedig másként viselkedek,mertkettős személyiségem van és nem tehetek ellene semmit,mert egyszer ezt érzem helyesnek,máskor pedig mást.Ez kb. 2 hetente változik,ahogyan én észrevettem.

Egyszer nagyon jó kedvem van,állandóan nevetnék,buliznék,néha még a rágyújtáson isjár az eszem,de vissza tudom fogni magam legtöbbször.Aztán teljesen visszafogott vagyok és olyankor arra gondolok,hogy "többet biztos nem csinálok ilyet" meg akkor ilyen nagyon aranyos vagyok,nem bántok meg senkit,sőt nem tudok megbántani senkit.Aztán teljesen össze vagyok törve,depis vagyok,magányosnak és zárkózottnak érzem magam és úgy is viselkedek...gyakran nem tudom megmondani mit is szeretnék,vagy csak félek,hogy nem jűl döntök,mert az jár a fejembe,hogy és ha később nem igy fogom gondolni.

Próbálom a bulizós énemet elzárni,de ha úgymond előjön,akkor csak ilyenek járnak a fejembe "oh,lesz*rom most ilyen vagyok és kész és ilyen is leszek"...ilyenkor beképzelt is tudok lenni...viszont más esetben annyira utálom a beképzelt embereket és nem tudom megérteni,hogy lehet valaki olyan...ez annyira bonyolult...



2013. febr. 24. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Bipoláris zavarra emlékeztető tünetenek tünnek így hírtelen.
2013. febr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
akinek kettős személyisége van, abban 2 különálló "személy" él... neked egyszerűen hangulatingadozásod van...
2013. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2013. febr. 25. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, kedves kérdező? :) Ha kb. 12 és 18 között, akkor csak símán serdülsz és ez nálad fokozottabban jár hinta-palinta érzéssel hangulatilag. Nyugi, elmúlik. :)


Akinek valóban kettős személyisége van, az nemigen tud arról, amikor az egyik "átvált" a másikba. (Nincs köze a bipoláris betegséghez, amely elmebajnak számít.) Általában nagyon durva, kora gyerekkorban elszenvedett bántalmazások, leginkább szexuális abúzus (visszaélés) eredményezi a kettős vagy többes személyiséget. Régen sokszor diagnosztizálták tévesen szkizofréniának, ma már kevesebb az ilyen jellegű (súlyos) orvosi tévedés és az ennek következtében meglevő félrekezelés.

2013. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ. :)

Én is mindig ezen tűnődtem,hogy majd kinövöm,de hamarosan betöltöm a 18-at és remélem elmulnak ezek az ingadozások. :)

2013. febr. 25. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elmúlnak, de nem feltétlenül a 18.szülinapodon. :) Az nem úgy megy. :)


Ha későbben érsz, mint a többiek (alkatilag, genetika és pszichés faktorok miatt), akkor akár 22-23 éves korodig is ingadozhatsz, vagy egy-két évvel tovább is, anélkül, hogy bármiféle komolyabb pszichés gond lenne veled.

2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én pl 27 éves korom óta számítom magamat felnőtt embernek visszagondolva egészen odáig olyan voltam mint egy csapongó kamaszfiúcska...
2013. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!