Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj a vérvétel? Pontosan...

Fáj a vérvétel? Pontosan hogyan zajlik, mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Holnap reggel megyek vérvételre, még sosem voltam, kicsit félek tőle.
2013. febr. 6. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
elszorítják a kezed, szorítanod kell a markod, és beszúrnak egy tűt, amin át távozik a csőbe a véred. előtte nem lehet enni. hajlatba kérd, mert csoklóba nagyon fáj
2013. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha SZTK-ba mész, akkor menj minél korábban, mert nálunk komoly sor szokott lenni. Először egy sor, hogy a beutalóra kapj egy sorszámot, meg matricás ampullát, utána még egy sor, hogy bejuss a rendelőbe, ahol általában több nővér/orvos veszi a vlrt párhuzamosan. Ha sorra kerülsz (nálunk sorszám alapján), akkor bemész, és odamész egy nővérhez, ahol épp nincsenek. Leülsz, ő belédböki a nagytűt, leszívja amit kell, kapsz egy vattát, hogy ne vérezz el, és mehetsz. Általában másnap lehet menni az eredményért, már ha nem küldik át az orvosnak.


Legalábbis nálunk így megy. :D

2013. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És a hajlatba nem fáj? Kb. mennyi idő ez az egész?
2013. febr. 6. 15:28
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szúr és csip, de semmi amit ne lehetne kibirni. Keresnek egy jól látható és tapintható vénát, beleszúrnak egy injekciós tűt és kémcsövekbe folyatják a vért, kihúzzák a tűt és pár percig nyomnod kell a szúrás helyére a vattát v. gézt. Kb. 1 percig tart, ha nem birod a vért, akkor ne nézz oda, amúgy meg nem egy nagy wasistdas.
2013. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég voltam, még 1 perc sem volt az egész, pedig 2 üvegcse vért vettem le, a tű beszúrását szinte nem is éreztem.
2013. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tart sokáig, elszorítják a kezed, a hajlatot lefújják egy spray-vel, össze kell szorítani a markod, megszúrnak, kiveszik amit kell, aztán meg rátesznek egy vattát. Egy-két perc az egész, vagy még annyi sem. Alig lehet érezni, mint egy szúnyogcsípés, csak tűvel. Aztán még kb. öt percig kell rajta tartani a vattát, hogy ne vérezzen. Ennyi az egész, nem kell tőle félni.

Ja, és a vérvétel előtt nem szabad enni semmit.

2013. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon felspanolod magad és előre majrézol, végig nézed a tűt, stb., akkor elég vacak. De ha lazán odamész, és mondjuk elfordulsz, mikor belédszúrja, akkor nem vészes. Hozzáállás kérdése. Nem egy élmény, de jobb, mint egy fogkő leszedés. És gyorsabb. :)
2013. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)


Második, az SZTK-ba megyek, tudom hogy nagy sor szokott lenni, mindig órákat kell várni nálunk is, kivéve nekem. Ismerem az orvosokat és beengednek mindenki előtt :D


Egyébként bírom a vért, a tűket, sőt kifejezetten szeretem az ilyeneket, mert érdekelnek, mégha ez kicsit morbid is. Csak azért félek, mert annyian mesélték már nekem, hogy bénán vettek tőlük vért és mennyire fájt, hogy hányszor kellett megszúrni mert rossz helyre szúrták először a tűt, nem találták a vénát stb. persze nem tudom, ezekből mi igaz.

2013. febr. 6. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Ja igen, fontos, hogy totál éhgyommora kell menni, max tiszta(!) vizet ihatsz csak aznap előtte, mert minden más torzítja az eredményt. (Jeges tea sem, max víz!)
2013. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de ha protekciós vagy, akkor mi a gond?! :DDD


Amúgy pancser nővérek mindenütt lehetnek, de azért a túlnyomó többség ért is ahhoz, amit csinál.

2013. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!