Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen hatékony módszereket...

Milyen hatékony módszereket ismertek talpi szemölcs eltüntetésére?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje az egyik talpam tele van szemölcsökkel. Kb. 15 apróbb és 1 db nagyobb kiterjedésű (kb 1 cm2 a területe). Jó fél éve járok vele SZTKs bőrgyógyászhoz, mindig kapok rá valami újabb ecsetelőt, de egyik sem használt idáig. A gyógyszertárban is kipróbáltam pár "szuper hatásos" szert rá, de szintén kudarcba fulladt mindegyik próbálkozás. Többek közt a Wartner fagyasztóját is kipróbáltam, de nálam nem használt semmit sem! Nektek mi használt?


Az SZTK-ban említettem, hogy egy ismerősöm a fagyasztásos módszerrel szabadult meg a szemölcseitől, ezért nem tudnánk-e megpróbálni. Viszont ott nincs ilyen eszköz. El tudok valahogy menni más SZTK rendelőbe, ahol van fagyasztási lehetőség a bőrgyógyászatukon?



2013. jan. 30. 01:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Vérehulló fecskefű-t próbáltad már?

Nincs sok ismeretem talpi szemölcs témában, csak annyi, hogy gyerekkoromban kialakult a talpamon egy darab szemölcs, és hónapokig próbálgattunk mindent, jártuk az orvosokat, mert iszonyatos volt.

Semmi nem segített, amit az orvosok írtak fel, aztán egy ismerős ajánlotta a fent említett csodaszert, addigra már semmiben nem hittem, de ez elmulaszotta.

2013. jan. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha neked is lyukas a talpad tényleg jó lehet a fagyásztás. De legyen aki hazahoz. Amíg elhalt a bőr elviselhető, de utána... Nálunk XVII.-ben a Lemberg utcaiban biztos van, de oda bejutni nehéz. Időpontot pedig 1hónapra előre kapsz. De ha elindul a kezelés mindig lesz időpontod.
2013. jan. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kiskoromban sok volt, a talpamon is. Semmi sem használt, majd egyszer az összes eltűnt hirtelen. A talpamon lévő kifordult fürdés közben.

Javaslom menj el magán bőrgyógyászhoz, hátha tud olyan módszert, amit sztk-ban nem ismernek.

2013. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a Wartnernek van egy fagyasztó spré-je, ami nálam hatott. még a sebész előtt azt is kipróbálhatnád...
2013. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex152 válasza:
Nekem a svéd csepp használt.
2013. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is volt közel 1 évig talpszemölcsöm, már nem tudtam ráállni se. Nekem is mindenféle ecsetelőt kiírtak, de semmi sem használt. Végül úgy döntöttek, kivágják, de előtte írtak ki rá egy előkezelő ecsetelőt, ami szerencsére nem volt a gyógyszertárba. Helyette a patikus ajánlott egy vény nélküli kenőcsöt:

[link]

Kb. másfél hét után egyszer csak kifordult a szemölcs és alatta volt az egészséges bőr.

Remélem neked is segíteni fog.

2013. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!