Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki volt már közületek érfestés...

Ki volt már közületek érfestésen? Lábamat fogják így vizsgálni, nagyon félek, nagyon veszélyes az érfestés, és nagyon fáj?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

nem kell aggódni, vigyázni fognak rád. kapsz majd jódos kontrasztanyagot, aminek lehetnek mellékhatásai, de ritkák.


[link]

2013. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kontrasztanyagot juttatanak az erekbe injekcióval, nem fáj jobban, mint pl. egy vérvétel...


"Érfestés (angiográfia), értágítás (angioplasztika)

Az érfestés (angiográfia) olyan vizsgálat és beavatkozás, amely az Ön betegségének részletes megismeréséhez, a további sebészeti, vagy egyéb kezelésének tervezéséhez szükséges.

Az érfestés során helyi érzéstelenítés után egy verőeret, vagy vénát kell megszúrni, általában a lágyékhajlatban, illetve a könyökhajlatban. Ezt követően egy vékony műanyag csövet – katétert – vezetünk az érbe. A katéteren keresztül fecskendezzük be a kontrasztanyagot, mely a röntgenfelvételeken kirajzolja az ereket. A bevezetett katéter fájdalmat nem okoz. A kontrasztanyag beadása viszont melegérzetet okozhat.

Nagyon fontos, hogy a vizsgálat során tartsa be az orvos utasításait, az Ön együttműködése szükséges ahhoz, hogy értékelhető eredményt kapjuk. A beavatkozás általában egy óránál rövidebb.

A vizsgálat végeztével a katétert eltávolítjuk, majd nyomókötést helyezünk a szúrás helyére.

Mit kell tennie és jeleznie Önnek a vizsgálatot végző orvosnak a beavatkozás előtt?

A beavatkozás napján reggeliznie nem szabad, vizet (max. 1-1,5 dl.-t) reggel 7 óráig ihat. Rendszeresen szedett gyógyszereit (kivéve a véralvadásgátló szereket) vegye be.

Ha Ön véralvadásgátló gyógyszert szed, ezt közölje orvosával. Ha bármilyen gyógyszerre vagy kontrasztanyagra érzékeny, jelezze a vizsgálat előtt. Ha cukorbeteg és inzulint kap, kérdezze meg orvosát, meg kell-e változtatni az inzulin adagolását a vizsgálat reggelén. A következő gyógyszereket a vizsgálat előtt 48 órával nem szabad bevenni:

Ezek helyettesítésével kapcsolatban, konzultáljon családi orvosával.

A továbbiakban ismertetjük a vizsgálat menetét.

Mire kell figyelnie, és mit kell tennie a vizsgálatot követően?

A beavatkozás után a megszúrt végtagot (általában jobb láb, vagy valamelyik könyökhajlat) kinyújtva kell tartania. Fogyasszon kellő mennyiségű folyadékot. Ha a szúrást a lágyékhajlatban végeztük, akkor a kötéssel másnap reggelig ágyban kell maradnia, nem kelhet fel, a kötést csak ezután szabad eltávolítani. Azonnal hívja a nővért, amennyiben a szúrás helyén vérzést, vagy ha a megszúrt végtagján hűvösséget, színváltozást észlelne!

Amennyiben a beavatkozást a könyökhajlat felől végeztük, hasonlóképpen nyomókötéssel látjuk el a végtagot. A kart nyújtva, és magasan kell tartani. Végtagzsibbadás, fájdalom, vérzés esetén azonnal jelezze panaszát! Ha az érfestést végző kolléga a megfigyelési idő eltelte után engedélyezi, esetleg otthonába távozhat. A kötést másnap eltávolíthatja."

2013. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!