Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolási díjjal kapcsolatban...

Ápolási díjjal kapcsolatban kérnék egy kis segítséget! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aug. végén beadtam a kérelmet az ápolási díjhoz nagyszülőm után. A háziorvos, kiadta az igazolást, miszerint súlyosan fogyatékos. Aztán az önkormányzattól kaptam kis idő múlva határozatot, hogy fog kijönni egy illető, aki felméri, hogy valóban ápolásra szorul-e. És ez a fokozott ápolásira vonatkozik, én viszont csak a normatívat kértem. Fokozottat el is utasították, mivel tud egyedül enni stb. Kértem a jegyzőt, hogy a normatívat állapítsa meg. Erre ő azt mondta, nincs más, nem létezik csak a fokozott. Megfellebbeztem, a kormányhivatalnál, és újra a jegyzőtől kaptam határozatot, hogy nem vagyok a fokozottra jogosult. Pedig világosan leírtam, hogy a normatívat kérem, mert tudomásom szerint arra jogos vagyok.(Ezt 2 másik jegyző is alátámasztotta.)
2013. jan. 2. 15:12
 1/2 Dérné Arany Mária válasza:

Amennyiben el tudja látni magát a beteg egyedül, akkor sajnos nem jár.

Régebben még adták a tartósan betegekre is, de az már megszűnt.

2013. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Én nem tudok róla, hogy megszűnt volna a tartós beteg után folyósított ápolási díj. Én is kapok nagymamám után, ő is tartós beteg. Tavaly májusban igényeltem az ápolásit, 2 hét múlva kijöttek megnézni a körülményeket, majd pár nap múlva kaptam a határozatot, hogy megkapom. Igazából ez önkormányzat függő, hogy megítélik-e vagy nem. Van olyan település is, ahol egyátalán nem folyósítanak ápolásit. De ha nálatok fizetik a fokozottat, akkor nem hiszem, hogy a tartós betegsére a kevesebb összeget ne fizetnék. Szerintem kérd ki egy ügyvéd tanácsát, hogy mit tehetnél, mert ez jár neked. Annyi biztos, hogy az a jegyző egy nagy paraszt, főleg, hogy a normatívat kérted, nem is a fokozottat. Nem tudom nappali tagozatos tanuló vagy-e, mert az kizáró ok lehet. De szerintem ne add fel, próbálkozz újra, ha van rá lehetőséged szerintem ügyvéddel próbáld meg, hátha sikerül.

2013. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!