Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik egy ortopéd...

Mi történik egy ortopéd vizsgálaton? Hogyan zajlik pontosan?

Figyelt kérdés
Az iskolaorvos azt mondta, gerincferdülésem van és el kell mennem egy ilyen vizsgálatra és még sosem voltam ilyenen. 15/F

2012. dec. 17. 04:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Levetkőzöl alsónadrágra, az orvos megnéz mindenfelől, azt mondja, sétálj egy kicsit fel-alá. Esetleg megtapogat valahol.
2012. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huhh... Teljesen le kell vetkőznöm alsónadrágig? Ez biztosan kell? És miért kell járkálni, meg végignéznie mindenhol, meg megtapogatnia? Pontosan hol tapogat meg? Történik még valami ezeken kívül?
2013. jan. 5. 14:35
 3/3 anonim válasza:

Így zajlik a vizsgálat (már amennyire én tudom):

Le kell vetkőznöd kisgatyára, ez tényleg igaz. (nem gáz ha dagadt vagy szőrmók vagy :) az egészség fontos!)

Biztos kérdezget is majd a doki, ezekre őszintén válaszolj!

A "tapogatás" kb. kimerül annyiban, hogy a doki végighúzza a kezét a gerinceden/hátadon (érted, mire gondolok), esetleg megkér, hogy domboríts/homoríts (cicahát, kutyahát xD)

Aztán megnézi, hogy van-e lúdtalpad. Te állsz, ő lehajol (kicsit fura helyzet o.O:) "végignyomkodja" v megnézi v mittudomén a talpad ( ilyen alakú részét esetleg lábujjhegyre és sarokra kell állnod,de ez nem valószínű.


A vizsgálat egyáltalán nem fáj, utána jót is rosszat is kaphatsz. A gerincferdülésre gyógytornát, korzett viselést, műtétet javasolnak. Lúdtalpra rádsózhatnak lúdtalpbetétet, méretre készült gyógycipőt (elég ocsmányak), de létezik lúdtalptorna is, mert egy csomó ember szerint a cipő/betét csak "elkényezteti a lábad, nem segít. remélem tudtam segíteni. Sok sikert!!

2013. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!