Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valaki vesekőzúzáson,...

Volt már valaki vesekőzúzáson, amelyet lökéshullámmal végeztek?

Figyelt kérdés
Hogyan történik az előkészítés zúzás előtt? Érdekelne, hogy zajlik az egész, adnak-e érzéstelenítőt? A kövek hogyan távoznak, fájdalmas? A kezelés után megfigyelés alatt tartanak?
2012. okt. 19. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én voltam egyszer. Nem adtak érzéstelenítőt, de azt mondták, nem fáj. Hát nekem olyan volt, mintha kalapáccsal ütögetnék a vesémet. Mondtam is utána, hogy fájt, mire azt a választ kaptam, hogy nekem csak azért fájt, mert sovány vagyok.

Utána megkérdezték, hogy akarok-e benn maradni egy napig, akart a fene. Felírtak gyógyszert, és hazaküldtek. Két napig véreset pisiltem. Aztán két hónap múlva volt két veseköves görcsrohamom, akkor jöttek ki a darabkák.

Ennek öt éve. Azóta is mindig vannak köveim, de nem töretem össze őket. A számuk és a méretük változik, ami arra utal, hogy időnként kijönnek maguktól, és képződnek újak, de azóta egyszer sem volt görcsrohamom. Legfeljebb csak kicsik görcsölget néha, de csak annyira, hogy még fájdalomcsillapítót sem veszek be rá.

2012. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon félek tőle, bár még senkitől nem hallottam hogy történik ez. Milyen nagy volt a köved?

Nekem 10mm-es, eddig görcsöt nem okozott, csak gyakran kell pisilnem, inkább küldenek, hogy a vese ne károsodjon.A görcsöket nehéz elviselni? akkor nagyon jó ha utána is görccsel távozik a kő.

2012. okt. 20. 19:24
 3/3 anonim válasza:
Nekem 2x is volt! Nekem is azt mondták h lehetetlen, hogy fájjon. Szerintem aki ezt állítja még nem vett részt ilyen beavatkozáson. Az egyik után majdnem elájultam és 40 fokos lázam lett. A másodiknál belső katéterem volt, mert az a kő elzárt valamit a vesémben és kénytelenek voltak feltenni 3 hónapra."Állítólag" azért nem fájt annyira mint az előző. Irdatlanul kellemetlen volt, mert menstruáltam is közbe, nem volt kellemes érzés. Mind ezt 18 évesen éltem át úgy, hogy előtte életemben nem voltam kórház közelében sem. Senkinek nem kívánom.
2013. szept. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!