Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt megteheti a patikus?

Ezt megteheti a patikus?

Figyelt kérdés

Ma kiakartam váltani a gyógyszerem, de nem volt nekik olyan ami nekem kellett volna (yasminelle 1 havis), erre mondja a patikus nekem, hogy ezt meg ezt tud ajánlani helyette, mondom neki, hogy ez van felírva és az ORVOS írta fel, ezt kérném. Erre fogott egy 3 havis csomagot megbontotta és letette elém, indenféle csomagolás és betegtájékoztató meg tartódoboz nélkül. Mondtam neki, hogy nekem ez így nem kell nem vagyok hajlandó kifizetni, mire oda hívta a biztonságit és egy fél óráig kellett veszekednem velük, mire mondtam, hogy hívjunk akkor fogyasztóvédőt, hogy ez szabályos-e így. S akkor mondta, hogy fizessem ki és panasszal élhetek utána. Majd kihívták a rendőröket, akik szintén a patiks pártját fogták, de ha jól tudom így nem adhat ki gyógyszert, és most feljelentés van ellenem, rongálásért, holott nem is én bontottam fel, de azt mondja a patikus, hogy én bontattam fel. Pedig világosan mondtam neki, hogy nem kérem akkor köszönöm, majd átmegyek máshova.

Most mi csináljak? Ha nem vonják vissza a feljelentést lehet bírósági ügy ebből? S, hogy bizonyítsam az igazamat, ha a felvétel pont nem készült erről, és az én pártom csak a barátnőm fogja?


2012. okt. 10. 12:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, gépelési hibákért, de nagyon ideges vagyok.
2012. okt. 10. 12:04
 2/6 anonim válasza:

Ez milyen gáz! Szerintem teljesen igazad van, ilyet nem tehet egy patikus!

Előbb-utóbb biztosan bírósági ügy lesz belőle.

2012. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
90%
Én gyógyszerész vagyok, úgyhogy tudom, miről beszélsz. Meg lehet bontani a 3 havit úgy, hogy 1 havit ad ki, viszont van egy hivatalos módja, nem lehet csak úgy odaadni, át kell külön csomagolni, ráírni gyártási szám,lejárat stb, még a betegtájékoztatót is le szoktuk fénymásolni. Ha csak úgy egy levelet akar adni, az teljesen szabálytalan.
2012. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van biztonsági kamera a patikában?Ha igen,akkor a felvételen keresztül lehetne bizonyítani,hogy ki bontotta fel a gyógyszert.De amúgy neked van igazad,ha tényleg minden úgy volt ahogy írtad.
2012. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mantis religiosa ***** válasza:

1. Mielőbb keress meg egy ügyvédet, és kérd a tanácsát, mi a teendő ilyen esetben.


2. A vásárlók könyvébe mindenképpen tedd meg az észrevételed!


3. Amennyiben vannak az esetnek szemtanúi, keresd meg őket és beszélj velük, mit láttak-hallottak az esetből, és szükség esetén hajlandóak-e tanúskodni.


4. Hivatalos úton próbáld meg kideríteni, valóban nem készített-e felvételt a kamera, lehet csak blöffölt a patikus.


5. Szólj a párodnak, és estére verjétek meg az illetőt!:-)

2012. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az durva. vásárlok könyve, és tuti van kamera, mindenhol van ahol van pénztár :S remélem nem lesz semmi gond
2012. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!