Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos beutalója mikor...

Háziorvos beutalója mikor évül el? Egyáltalán, van valami érvényességi határ?

Figyelt kérdés

Még július végén kértem a háziorvosomtól beutalót, de sajnos nem volt időm és lehetőségem elmenni. Nem részletezném, mi ez, hova megyek... egyszerűen csak szeretnék egy vizsgálatot, ami nem túl sürgős, de azért jó lenne már átesni rajta.


A másik kérdésem az, hogy ha az van ráírva, hogy "Térítési kat.: magyar biztosítás alapján", akkor ez ingyenes?

Azon a helyen, ahová mennék, van egy orvos, aki szimpatikusnak tűnik (a beutalómon nincs konkrét név), viszont őt sok helyen magánorvosként jegyzik. Ha nekem ingyenest jelent a papírom, akkor kötelessége engem ingyen fogadni..? :/


Bocs, hogy ilyen kis izé vagyok... De akinek van tapasztalata, kérem, segítsen. Életem első beutalója, illetve háziorvosnál is kb. két-háromévente járok egyszer-egyszer, szóval nagyon nem vagyok otthon egészségügyi dolgokban. :/


2012. szept. 28. 02:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Idén mikor én is kértem megkérdezte, h mikorra van időpontom, mer az oep, ha jól tudom akk ők szabták megen át.. Szal 1hónapig érvényes. Bár voltam én is úgy, szintén idén, h jóval több mint 1hós volt a beutalóm s nem szóltak érte.

Tavaly még úgy volt, h időtlen a beutaló, idén meg jött ez.. bakk de gáz ^^'


Ha van bejelentet munkád akkor ingyenes mivel ők fizetik helyetted a TB-t, h nincs akkor neked kell.


Igen, ha nem a magánrendelésére mész akkor ingyenes.

Ha van kérdésed írhatsz nyugodtan.

2012. szept. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az orvos akihez mész, az szakrendelőben rendel (nem magánorvosként) akkor köteles ellátni ingyen. Ha viszont csak magánorvosként rendel, akkor nem.

Viszont sok helyen csak a területileg odatartozó betegeket hajlandóak ellátni, mivel igy is nagyon sok a betegük. Jobb ha előre megkérdezed, hogy ahová menni akarsz ott mi a helyzet. Lehet, hogy előzetesen időpontot is kell kérned, mert csak úgy fogadnak.

Irhatunk itt sok általánosságot, de sajnos egyáltalán nem egyformán működik Magyarország különböző városaiban a rendszer.

2012. szept. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Még az jutott az eszembe, hogy... ha nappali tagozatos tanuló vagyok (egyetemen), akkor az állam fizeti a TB-met? (Van TAJ-számom, az biztos, itt a kártya a kezemben.)

Vagy ez valami családon belüli dolog, az otthoniakat kéne hívogatnom? :/

2012. szept. 28. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvosod adott beutalót ( azért telefonálj oda, mert sztem már lejárt), akkor van élő biztosításod. Enélkül meg sem kaphattad volna. Ahova meg menni akarsz, telefonálj időpontért, és mond is meg, mikori a beutalód, és hogy az érvényes e még? Csak hogy ne járkálj potyára...
2012. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!