Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak? Nagyon fáj!

Mit csináljak? Nagyon fáj!

Figyelt kérdés
Szóval begyulladt a nagyujjam a lábamon oldalt. Nem tudom mitől lehetett,nem hiszem hogy a köröm nőtt bele mert azt kivágtam.És ma reggel kezdődött,annyira reggel még nem fájt de most,szörnyű!:( Ha hozzáér valamihez már fáj,fel is van duzzadva de csak egy picit.Raktam rá paradicsomot is mert az ugye gyulladáscsökkentő.Ez mikor múlik el?Mit csináljak?Valami házi praktika?Kérlek minél hamarabb válaszoljatok!

2012. szept. 13. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz vele.
2012. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Az orvos azt fogja ajánlani, hogy vágják ki a benőtt körmöt, ez attól van hogy nem egyenesen vágod le a körmöt hanem félkörben ezért könnyebben beleakad "regenerálódás" közben bármely oldalú bőrsejtbe.
2012. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Belevágtál a húsba vagy kiszakadt a kis bőr onnan, ilyenkor gyullad be..

Mostmár kenjed vmivel :D

2012. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Hidrogénnel állandóan tisztitsd, majd tartsd bőrápolókrémmel nedvesen (Pantenol zsirt vagy krémet ajánlok).
2012. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet, belement valami.


Nézd át, ha látsz valamit, szedd ki, nyomd ki a gennyt, és fertőtlenítsd le alaposan!


Ha nem lesz reggelre jobb, vagy nem látsz benne semmit, akkor mindenképp doki! Lehet, megszúrta valami, és az fertőződött el.


Fájdalomcsillapításnak jó, ha körömvirágteával borogatod, esetleg, ha nincs, kamilla... vagy uborkalé.

2012. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Velem is pont ugyan ez volt. Komolyan. Egyszer csak begyülladt és egy óra múlva már iszonyúan fájt. Nem is bírtam járni, én is azt hittem, hogy a köröm. Ki is végtam, de nem múlt el és a hűtés se használt. De kentem fenistil-lel és kb 3 nap múlva csak úgy elmúlt..Szóval szerintem valami csípés lehet (pók..?)
2012. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Szerintem is a köröm nőtt bele:/ utolsó: még jó hogy nem:)
2012. szept. 13. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszer hasonlóan jártam én is, a köröm szó szerint belenőtt a húsomba, de észre sem vettem, egyik napról a másikra gyulladt be, és rettentően fájt. Nem kenegettem, nem csillapítottam a fájdalmamat, este leültem, és egy 20 perces procedúra során, fájdalmasan kínok között, de kioperáltam a benőtt körmöt. Utána legalább még egy napig pokolian égett, de aztán elmúlt, begyógyult.
2012. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy holnap suli,nemtudom hogy birom ki... holnap mindenféleképpen megnézem!
2012. szept. 13. 22:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy akkor valamilyen nyitott szandált vegyél fel.mondjuk egy sarut..még most nincsenek hidegek abban nem fázik meg a lábad.a cipő nyomni fogja és nem fogsz tudni benne menni..tapasztalat:S
2012. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!