Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kötelező védőoltás mennyire...

A kötelező védőoltás mennyire KÖTELEZŐ?

Figyelt kérdés

6. osztályos a fiam, kedden kötelező védőoltást kapnak. Nem szeretném, ha beoltanák. Aki megoldotta, hogy elkerülje, az hogy csinálta? Van 2 napom, hogy kitaláljam, mi tegyek.

Nem azokhoz szól a kérdés, akik hasznosnak tartják a védőoltást.



2012. szept. 8. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A kötelező annyira kötelező,hogy enélkül nem mehet közösségbe.Ha nem egyezel bele,akkor a tiszti orvosi szolgálathoz kerül az ügy,mehet a hercehurca,de a végén úgyis be fogják oltani a gyereket.Olvass kicsit utána a védőoltások hatásainak,hogyan működnek,hogyan fejtik ki a hatásukat.Talán elmúlnak a félelmeid ezzel kapcsolatban.
2012. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt teszem. (olvasok és olvasok) De a félelmeim nem múlnak, hanem nőnek.
2012. szept. 8. 14:24
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Az oltások kockázata iszonyatosan kicsi. Több millió embert oltanak be évente, még sincs semmi bajuk tőle.

Nem hülyeségeket kellene olvasni, hanem tudományos cikkeket, csak ahhoz kicsi vagy és nem értenéd.

Mégis mitől félsz, mi bajod lesz tőle?

2012. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az oltásoknak köszönhetjük, hogy olyan betegségek mára már alig vannak, amikben régen több ezer gyerek meghalt. A védőoltás kötelező. Ha valaki nem oltatja be a gyerekét, arra komoly eljárás vár.

Bár most nézem nem hozzám szól a kérdés, mert én hasznosnak találom az oltást :)

2012. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem nekem lesz bajom tőle, mert nem én kapom. Sem kicsi, sem fiatal nem vagyok már. Ezért is aggódom és nem a "tudományos" anyagokat olvasom. A "tudományos" anyagok azzal foglalkoznak, amit el akarnak veled hitetni.

Tényleg nem nektek (pártolóknak) tettem fel a kérdést!

2012. szept. 8. 15:27
 6/20 anonim ***** válasza:
18%

6. osztályos vagy, azt se tudod hogy működik egy védőoltás, fingod sincs a biológiáról, de jár a szád, hogy sz.r. Komolyan mondom, ez nevetséges.

Nem téged fognak majd megbüntetni (mert igen is kicsi vagy), hanem a szüleid.

2012. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nevetséges vagy kedves utolsó, még olvasni sem tudsz!

A legkisebb fiam 6. osztályos. Akkor én tényleg kicsi és fiatal vagyok! A legnagyobb fiam csak 22 éves. És téged így tanítottak meg olvasni? Na látod, ez a "tudomány"! A "tudományos" cikkeket te hogyan olvasod? Jobbról balra?

2012. szept. 8. 17:03
 8/20 anonim ***** válasza:

Tényleg FÉLREOLVASTAM. Gondolom veled ilyen még sosem fordult elő:D

Akkor a válaszom: Lehet, hogy felnőtt vagy, de attól még baromira nem értesz a biológiához és a védőoltásokhoz.

És bizony ha nem kapja meg a gyerek a védőoltásokat, akkor te fogsz felelni érte.

2012. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja és úgy mellékesen... Talán a fiadnak lett vmi baja a kötelező védőoltásoktól?
2012. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Eddig nem vettem észre, hogy lett volna baja tőle. De még lehet. Az összetételét nem ismerem, nem tudhatjuk, hogy mit nyomnak be a gyereknek. Te elhiszed azt, hogy az emberek érdekében történik mindez? Sokunk szerint éppen ellenük...
2012. szept. 8. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!