Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért zsibbad a bal kezem? (a...

Miért zsibbad a bal kezem? (a nyakam is fáj) BŐVEBBEN LENT

Figyelt kérdés

vagyon fáj és el van zsibbadva a bal kezem,annak ellenére h jobbkezes vagyok..suliba járok,lehet hpgy a sok üléstől? vagy a sok irástol? de az nem lehet mert jobb kezes vagyok. :S tehát,fáj a nyakam és el van zsibbadva a bal kezem.az esik jol ha ropogtatom a nyakam.

lécci valaki mondjon valami tippet (hogy mit csináljak vele mert már nagyon kivagyok!! üljek karos székben vagy felküdjek le? SEGÍTSÉÉÉG



#kéz #zsibbadás #bal karom #zsibbad a nyakam
2012. szept. 7. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedjél B vitamin komlexet, kálciumot meg magnéziumot, vagy masszíroztasd meg valakivel, talán használ. De ettől nem kéne ilyen szinten kiborulni
2012. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hátgerinceddel lehet a probléma. Helytelen testtartás, a nyaki csigolyák nyomják az idegeket, amik a kezedhez vezetnek.
2012. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább akkor a nyaki gerinceddel van gond, mert a felső végtagot ellátó idegek a nyaki gerincszakaszból lépnek ki, nem a hátiból
2012. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy értettem, bocs a rossz megfogalmazásért, de lényegében leírtam, hogy ez a baj :)
2012. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kösziköszi :) de nekem kimutatták h kb 0,5%-os gerincferdülésem van,de azt mondta az orvos h ez minimális és hogy ne is fogalakozzak vele.Próbálok figyelni rá hogy egyenes hátttal üljek,de ma suliban szinte egész nap padra lehajott fejjel aludtam (?) vagy csak pihentem.. mind1

és persze hogy kikészülök mert leszakad a karom :SS a nyakam már nem fáj de a karom még mindig!! mit csináljak?

ja és nem merem senkivel maszíroztatni mert egy kb fél éve vagdostam magam és még látszik valamennyire..áá feküdjek le vagy mi??

2012. szept. 7. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:
ja és 14/L
2012. szept. 7. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd a nyakad, ne mozgasd egyltalán huzamosabb ideig. A lefekvés talán a legegyszerűbb.
2012. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A felső végtagot ellátó ideg összenyomódása lehet a hátterében, bár sok egyéb kórkép is felmerülhet. Én egy nyaki bordára gondolok még. Ez azt jelenti, hogy eggyel több bordád lehet, ami nyomja a nyakból a végtagra kilépő idegeket, artériákat, vénákat. Nem szokott elszíneződni, dagadni a karod? Természetesen számos idegrendszeri probléma, szív- és érrendszeri betegség is okozhatja. Vizsgáltasd ki magad, háziorvos adhat beutalót angiológiára, ahol a vérkeringést vizsgálják, semmi kellemetlenség nincs benne, onnan talán kérnek egy nyaki, váll környéki röntgent, ami kizár(hat)ja pl. az általam említett nyaki bordát. Neurológiára is elküldhetnek, esetleg ortopédia, reumatológia, kardiológia jöhet szóba, de ezeknél sincs semmi kellemetlen vizsgálat első körben. Menj orvoshoz!
2012. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem-nem semmi ilyesmi..egyébként ez nem állandó probléma tehát nem hiszem hogy ilyen betegség áll mögötte..azt mondja anya hogy ez természetes,ilyen mindenkinek van..tegnap volt és már nem fáj.azt is hallottam hogy akkor van ez ha keveset mozgok,de ez nem lehet jo igaz hogy most csak tesiora a suliban de egyébként karatéra járok.Anya egyik ismerőse egy ilyen gerincorvos segédje már vagy 10 éve,ma reggel megnézte,kicsit megmaszíozta a hátam,és azt mondta hogy valószínű amiatt lehetett hogy a suliban egész nap nem mozogtam és csak a padon feküdtem..azért köszi mndenkinek az okosságokat! :)
2012. szept. 8. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!