Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás? Lenne egy fontos...

Véradás? Lenne egy fontos kérdésem.

Figyelt kérdés

Szóval... Én régebben nagyon sokszor adtam vért, de sajnos 1 éve I-es típusú cukorbeteg vagyok. Tudom, hogy nem adhatok vért, DE!!! Egy cukorbeteg elméletileg azért nem adhat vért, mert ugye a vérében van a kívülről beadott inzulin, ezáltal nem "tiszta" a vére.

Na már most.. a kérdésem az lenne, hogy ha én nem használok 24 órás hatástartamú gyógyszert, akkor miért nem adhatok vért?

Tegyük fel, mondjuk van egy 5,4-es fasza kis vércukorszintem... 5 órával ezelőtt ettem.. Akkor mi a probléma. Az étkezéshez adott inzulin 5óra múlva már sehol sincs.

Tehát a lényeg, hogy.. Akkor ebben az esetben sem adhatok vért?



2012. aug. 17. 11:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Pont ez az,hogy 10-es cukorral vért adni tilos. Az már "káros" vér.
2012. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 yosimitsu01 válasza:
remek a linkek alapján beledögölhetünk (mi cukrosok) pedig pont azért kerestem rá mert 2 hónapig feküdtem a sebészeten két műtettem volt , és kiderült a műtét előtt , hogy a legritkább vércsoporthoz tartozom :S és adtam volna . ez szomorú. Bár itt felmerül a kérdés , hogy ki érdemelne ekkora áldozatot az utódaimon kívül, mert ha róluk lenne szó azt mondom oké , de ügye nem tudjuk ki kapja , és egy olyan emberél aki vissza eső *** függő és neki kell , akkor nem tartanám reálisnak a kockázatot . Most le hangolódtam
2016. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!