Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás? Lenne egy fontos...

Véradás? Lenne egy fontos kérdésem.

Figyelt kérdés

Szóval... Én régebben nagyon sokszor adtam vért, de sajnos 1 éve I-es típusú cukorbeteg vagyok. Tudom, hogy nem adhatok vért, DE!!! Egy cukorbeteg elméletileg azért nem adhat vért, mert ugye a vérében van a kívülről beadott inzulin, ezáltal nem "tiszta" a vére.

Na már most.. a kérdésem az lenne, hogy ha én nem használok 24 órás hatástartamú gyógyszert, akkor miért nem adhatok vért?

Tegyük fel, mondjuk van egy 5,4-es fasza kis vércukorszintem... 5 órával ezelőtt ettem.. Akkor mi a probléma. Az étkezéshez adott inzulin 5óra múlva már sehol sincs.

Tehát a lényeg, hogy.. Akkor ebben az esetben sem adhatok vért?



2012. aug. 17. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

Az 1es típusú diabetes egy autoimmun betegség, azaz a saját sejtjeid ellen termelődő ellenanyagok vannak a véredben. Nem lehet, hogy amiatt?

De ha az orvosod megkérdezed, biztos válaszol. Vagy a véradóban.

Vagy az orvostudakozón is van egy kedves doktornő, aki biztos válaszol.

2012. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez pont olyan kérdés, amiről ott kellene tájékozódni. esetleg csináld azt, hogy megkérdezel ott valakit a véradáson erről és legközelebb meg nem árulod el, hogy cukorbeteg vagy.
2012. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most néztem utána, azért nem lehet, mert semmilyen autoimmun beteg nem adhat vért.


[link]


Cikk legvége.

2012. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"legközelebb meg nem árulod el, hogy cukorbeteg vagy"

Ejjnye már!!! Ha kizárnak vmi miatt, annak oka van. A véradásnak az a lényege, hogy segíts vele vkin, nem az, hogy esetleg bajt csinálj.

Nem kellene hazudozni.

2012. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is I-es cukorbeteg vagyok, és erre is kiváncsi voltam. Már utánajártam, nem az bevitt gyógyszerek miatt nem lehet adni, hanem azért, mert ahogy deci vért levesznek annyi egységgel csökken a vércukorszint. Tehát minim 10-re fel kéne tornázni, hogy 6-s, 5-s legyen a végére, ami meg ugye veszélyes már 10-es érték.

2012. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: én már hazudtam így, de csak a súlyommal. azt mondtam, hogy 53 vagyok, de nem hitték el és meg kellett méreckednem és (amúgy tél volt) és csizmástól mindenestől voltam 49. egyből el is küldtek.
2012. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor ezt eddig most értem. És oké, hogy autoimmmun betegség, de ha belegondoltok, nem a véremmel van a baj, hanem a hasnyálmirigyemmel.

Sőt, ha még ez is probléma lenne, akkor az utolsó 3 HbA1c-m 5,4 - 5,1 - 5,5 %-os lett. Ezt tekintve is látszik, hogy egy karbantartott dologról van szó.

2012. aug. 17. 11:51
 8/12 anonim ***** válasza:
ha kizártak a véradásból, könyörgöm NE ADJ vért!!! ne veszélyeztess másokat.
2012. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor leírom újra:


Szia!

Én is I-es cukorbeteg vagyok, és erre is kiváncsi voltam. Már utánajártam, nem az bevitt gyógyszerek miatt nem lehet adni, hanem azért, mert ahogy deci vért levesznek annyi egységgel csökken a vércukorszint. Tehát minim 10-re fel kéne tornázni, hogy 6-s, 5-s legyen a végére, ami meg ugye veszélyes már 10-es érték.

2012. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó... Ha csak ezen múlna, akkor elmész 10-es vércukorral... Benyomsz egy fél literes kólát aztán meg is van.. Leveszik a véredet, aztán adsz be rá magadnak inzulint.. Olyan gyorsan nem köti meg a véred a cukrot, tehát még ha 15-ös is lenne, az sem lenne veszélyes. Feltéve, ha utána intézkedsz a csökkentése érdekében.
2012. aug. 17. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!