Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A 18. kerületi fogászatra...

A 18. kerületi fogászatra szeretnék elmenni, de a tartózkodási helyem még nincs bejelentve. Fizetnem kell?

Figyelt kérdés

1 hete költöztem a 18.kerületbe, az állandó lakcímem nem Budapesten van, a tartózkodási hely bejelentését a jövő héten tudom elintézni (munka miatt).

A fogorvoshoz viszont sürgős lenne elmennem mert begyulladt a fogam, valószínűleg húzás lesz.

Kell ezért fizetnem? Fogadnak így egyáltalán?

Dr. Vágvölgyi Gabriellához mennék, jár hozzá valamelyikőtök?


2012. aug. 6. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én már voltam fogászaton lakcímkártya nélkül. Egyszerűen megmondtam, hogy most itt és itt lakom, de mivel csak néhány hónapig lakom ott átmenetileg, ezért nem oda vagyok bejelentve. Megmondák, melyik fogorvoshoz tartozik az a körzet, és elmentem hozzá. Nem kellett fizetnem.
2012. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A foghúzás sürgősségi ellátás, azt mindenütt ingyen megcsinálják. Nekem legalábbis 1 éve még Nagymaroson megcsinálták, pedig Budapesten lakom, éppen a 18. kerületben. Dr. Vágvölgyi Gabriellát nem ismerem, de ahhoz menj, akinek a körzetében lakni fogsz. Nálunk nagyon szigorúan veszik a körzeteket. Ha nem sürgősségi ellátásról van szó, akkor a másik orvosnál már fizetni kell érte.

Tipp: Töltsd ki a lakcím-bejelentő lapodat, írasd alá a szállásadóval és azt is vidd magaddal. Bár nem hivatalos igazolás, de ezzel már ki lehet "sírni", hogy akkor úgy kezeljenek, mintha már lenne lakcímkártyád.

2012. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!